Zapraszamy na Dni Działdowa 2019

utworzone przez | sie 9, 2019 | Aktualności

W tym roku bawić się będziemy w dniach 9-17 sierpnia, hucznie obchodząc 675 Urodziny Działdowa. Zapraszamy na koncerty, imprezy i wiele innych atrakcji, Wystąpi dużo wykonawców, usłyszymy wiele piosenek w różnorodnej stylistyce, poprzez reggae, rock, pop, disco, blues czy rap.

Pierwszego dnia Masajah

—  Gwiazdą pierwszego dnia Urodzin (piątek 9 sierpnia) będzie Mesajah, wykonujący muzykę reggae. To wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor —  mówi Sławomir Rutkowski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

—  Energia, towarzysząca jego występom jest tak niesamowita, że publiczność na koncertach bawi się aż do ostatniego dźwięku —  czytamy na oficjalnym profilu fb muzyka. Zadebiutował jako członek członek zespołu Natural Dread Killaz, z którym wydał dwa albumy studyjne: „Naturalnie” w 2005 roku oraz „Ile lat” w 2010. W 2008 roku rozpoczął karierę solową. Laureat opolskiej „Karolinki”, nominowany do nagrody Fryderyków. Mesajah otwierał koncerty takich artystów, jak: Gentleman, Shaggy, Sizzla, Junior Kelly, Stephen Marley. Występował między innymi podczas festiwali One Love Sound Fest , Ostróda Reggae Festival, Regałowisko. Wydał do tej pory cztery płyty. Najbardziej znane utwory tego wykonawcy, to „Każdego dnia” oraz „Lepsza połowa”. „Tylko raz dane”, „Swoją drogą”.

Na rozgrzewkę Zeus

—  Młodzież (a może i nie tylko) będzie bawić się na koncercie popularnego wykonawcy muzyki rap/hip hop. Będzie to Zeus czyli Kamil Rutkowski, który wystąpi przed koncertem Mesajaha. Pochodzący z Łodzi raper i producent muzyczny, działający od 1998 roku. Od 2006 roku razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Od czasu wygranej w ogólnopolskim konkursie na demo roku, w 2008 roku, Zeus wydał pięć solowych albumów —  czytamy na profilu fb wykonawcy.

Dobra zabawa

Drugi dzień Urodzin (sobota 10 sierpnia) upłynie pod znakiem muzyki dance. Tego dnia wystąpią dwa znane z tej stylistyki zespoły – Playboys i Dejw.

A wcześniej zagrają DJ PAVLO, Fenix Band, i Respect.

—  Playboys, to zespół, który słynie z energetycznych koncertów, które przyciągają tłumy widowni. Ich najbardziej znane piosenki mają po kilkadziesiąt milionów wyświetleń w serwisie youtube —  mówi Sławomir Rutkowski. –  To jeden z najmłodszych zespołów disco-polo w Polsce. Tworzy go trzech wykonawców.

Choć istnieją od 2013 r. mogą pochwalić się wieloma nagrodami, a także niezliczoną liczbą koncertów w Polsce i za granicą.

—  Zespół dużo koncertuje, można go zobaczyć zarówno w plenerze, jaki i w telewizji, podczas ogólnopolskich festiwali. Skąd nazwa? Odpowiedź jest bardzo prosta Playboys „Play-boys” – w przetłumaczeniu na język polski – Grający Faceci, niektórzy wołają na nas Grające Chłopaki – koledzy – przyjaciele i niech tak zostanie —  czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

W 2016 roku grupa Playboys od Związku Artystów Audio Wizualnych (ZPAV) otrzymała najcenniejsze wyróżnienia dla każdego muzyka i zespołu, w postaci platynowych i złotych płyt: podwójna platyna za singiel „Tylko Ty” , potrójna platyna za singiel „Zwariowałem”, potrójna platyna za singiel „Fajna jest ta dziewczyna”, poczwórna platyna za singiel „Wyśmienicie” w duecie z grupą Piękni i Młodzi.

—  Teraz zagrają dla nas i myślę, że nie zawiodą publiczności —  dodaje pan Sławomir.

Grupa Dejw, która wystąpi również w sobotę, istnieje krócej na rynku muzycznym ale cieszy się coraz większą popularnością. Lider Dawid Kulesza stał się znany, dzięki takim utworom, jak „Petarda”, „Pozwól mi kochać”. Ciekawostką jest to, że od dziecka trenował siatkówkę, ale też zdobywał staranne wykształcenie muzyczne, grając na trąbce i fortepianie. Był również dj-em.

Gwiazda Wieczoru – Grzegorz Hyży

—  Trzeci dzień świętowania, to koncert największej gwiazdy – Grzegorza Hyżego, który jest bardzo popularnym i cenionym artystą. Można powiedzieć, że to pop rock w najlepszym wydaniu —  mówi Sławomir Rutkowski.  Charakterystyczna barwa głosu, wielka charyzma i profesjonalizm to elementy, które wyróżniają artystę. Ostatnio jego popularność wzrosła za sprawą udziału w charakterze trenera i zarazem jurora, w programie The Voice Of Poland. Muzyka charakteryzująca się popową melodyjnością i rockowym rozmachem, jest adresowana do młodszych i starszych odbiorców.

—  Premiera debiutanckiego albumu Grzegorz Hyżego miała miejsce w 2014 roku. Od tamtego czasu światło dzienne ujrzało 5 singli, wszystkie podbiły serca słuchaczy i okazały się wielkimi przebojami (ok. 30 milionów odtworzeń klipów na youtube) — czytamy na oficjalnym profilu artysty na fb. „Na chwilę” , „Wstaję” „Pusty dom” „Zagadka” czy „Pod wiatr”to utwory, które pozwoliły artyście ugruntować swoją pozycję na rynku muzycznym. Otrzymał platynowa płytę za album „Z całych sił”. 
Razem z zespołem zagrał na największych festiwalach w Polsce; Sopot Festiwal, Festiwal w Opolu, Festiwal Top of the Top, Trasa Lato Zet i Dwójki, Sylwester TVN .

Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość – to wszystko sprawia, że Grzegorz Hyży jest prawdziwą gwiazdą, którą i my będziemy mieli okazję oklaskiwać.

Chłopcy z Placu Broni

Tego dnia supportem Grzegorza Hyżego, będzie najstarszy wykonawca imprezy, zespół Chłopcy z Placu Broni.

—  Chłopcy z Placu Broni, to zespół kultowy i mimo, że zmienił się wokalista, na pewno fani zespołu pojawią się na koncercie —  mówi Sławomir Rutkowski.

—  Powracamy z inicjatywy dobrego serca i pozytywnych wibracji jakie niosą utwory nieżyjącego lidera naszej grupy. Chcąc jak najdłużej zatrzymać w pamięci te wspaniałe piosenki o miłości, pokoju, wolności i przyjaźni postanowiliśmy reaktywować zespół wykonując jego największe przeboje: O Ela, Kocham Cię, Aeroplan , Kocham Wolność i wiele innych piosenek —  czytamy na profilu fb zespołu.

Przed Chłopcami z Placu Broni wystąpi zespół Blue Card, wykonujący muzykę blues.

Inna atrakcje

9 sierpnia zapraszamy dzieci do zabawy z Wesołymi Clownami i na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Działdowo, wakacje i ja”. Tego dnia po raz czwarty będziemy bić rekord roztańczonych uczestników Dni Działdowa czyli City Shake Roztańczone Miasto.

10 sierpnia świętowanie rozpoczniemy na sportowo – parkunem i turniejem siatkówki plażowej. 11 sierpnia to V Urodzinowa Działdowska Dycha, a także spektakl „ Mówię nie – wszystkiemu, co złe”, występ kabaretu Kałasznikof i pokaz ogniowy grupy artystycznej IGNIS – Fire Show. A o godz. 23.00 kolorowe fajerwerki rozświetlą niebo.

14 sierpnia zapraszamy na pobór krwi przy ratuszu, 15 sierpnia odbędą się zawody konne w skokach przez przeszkody w Malinowie. 16 sierpnia zapraszamy na koncert muzyki kameralnej zespołu Pro Musica Antiqua. 17 sierpnia, na koniec Dni Działdowa, rycerze zmagać się będą w turnieju i gali profesjonalnych walk rycerskich, wysłuchamy także koncertu muzyki dawnej. 

mcz

(fot. archiwum zespołów)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content