Pięknie zakończyły się Powiatowe Wieczory z Poezją

utworzone przez | sie 5, 2019 | Aktualności

— Aktorka Magdalena Wójcik nawiązała fajny kontakt zarówno z autorką – poetką Elżbietą Karlsson jak też z publicznością, która jak zwykle dopisała. Obie Panie czytały wiersze z dwóch tomików autorskich „Sercem pisane” oraz „W biegu…”. Książka była dostępna dla publiczności po spotkaniu — mówi prezes Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa Renata Buczyńska.

W spotkaniu uczestniczył Michał Struzik – Przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego.

— Przypomnijmy, że powiat finansuje to wydarzenie kulturalne. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii Krzysztofa Chylińskiego, a każde zdjęcie miało swój poetycki komentarz, autorstwa poetki, Polki mieszkającej aktualnie za granicą Joanny Stanulewicz. Więcej informacji o wszystkich postaciach ważnych dla wydarzenia były przez organizatorów przygotowane w okolicach sceny — mówi prezes Renata Buczyńska.
Muzycznie oprawili spotkanie nauczyciele ze Szkoły Muzyki i Tańca Art Music w składzie Kornelia Falk – śpiew, pianino, Krzysztof Rychcik – gitara elektroakustyczna, Patryk Szymański – gitara basowa, oraz Robert Markowski – perkusja.

— Ta współpraca jest nieprzypadkowa, piosenki, które publiczność słyszała ze sceny, to efekt wspólnej pracy poetów z DKS i Szkoły. Teksty piosenek napisali członkowie Kuźni Słowa, a muzykę Kornelia Falk — dodaje Renata Buczyńska.
Głównym organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa we współpracy z Miejskim Domem Kultury i Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie.
Na koniec spotkania Renata Buczyńska podziękowała Michałowi Struzikowi jako przedstawicielowi Powiatu, Justynie Lytvyn i Sławomirowi Rutkowskiemu za pomoc organizacyjną przy wieczorach z poezją, Marlenie Komosińskiej za pomoc w organizacji w Lidzbarku, a ponadto osobom z Kuźni Słowa zaangażowanym w prace przygotowawcze. Symboliczną różę otrzymali Witold Ostrowski, Ewa Sotomska, Jadwiga Smółka, Sylwia Kaczmarczyk, Marta Kaczmarczyk, Gosia Grabowska, Ela Zakrzewska, Anta Balla, Piotr Kozikowski i Paweł Kamiński.

oprac.kw

(Fot. Karol Wrombel)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content