Pracownia plastyczna

Pracownia plastyczna MDK w Działdowie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Tematy

i techniki dostosowane są do wieku uczestników. Podczas zajęć ze sztuką wykorzystywane są różne techniki plastyczne. Uczestnicy poznają między innymi rysunek, malarstwo sztalugowe, akwarelowe, collage, decoupage, malarstwo na szkle, papierowy witraż , wydzieranki, wyklejanki, suchy pastel, pastel olejny, frotaż, oraz wiele innych technik mieszanych z wykorzystaniem różnych środków plastycznych i pozaplastycznych.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. od 16:00 do 17:30 według harmonogramu: Dzieci kl. 1-3 mają zajęcia w poniedziałki i środy, we wtorki kl. IV-V-VI, w czwartki kl. VII- VIII, w piątki młodzież licealna.

– Ze swoją działalnością wychodzimy również poza “ściany pracowni”, czyli w plener! Prężnie uczestniczymy w życiu kulturalnym miasta, organizując warsztaty artystyczne podczas ważnych imprez miejskich m. in. „Moje Miasto”, „Wakacje z MDK”, Tydzień z Cittaslow”. Chciałabym nadmienić, że od lutego br. działa w MDK Klub Fotograficzny, który jest otwarty dla wszystkich miłośników fotografii. Prowadzący spotkania pan Adrian Bałusz zaskakuje uczestników ciekawymi pomysłami. Grupa spotyka się w czwartki o godz. 17:30 – mówi instruktor Justyna Rutkowska.

Dzieci i młodzież uczestniczą także w  różnego rodzaju konkursach plastycznych. Zajęcia, w których uczestniczą cieszą się dużym zainteresowaniem, a powstałe prace podczas tych spotkań są oryginalne i sprawiają wiele radości „małym DUŻYM artystom”. Prace uczestników są eksponowane w naszej „mini” galerii, na stronie internetowej MDK, Facebook MDK, dzialdowo.pl oraz w holu MDK w Działdowie, gdzie można na bieżąco podziwiać talenty młodych artystów.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content