Grupa taneczna „RYTM”

Do grupy tanecznej RYTM należą dzieci z klas III-IV szkół podstawowych.

Na zajęciach (regularnie –raz w tygodniu, w razie potrzeby 2 x w tygodniu) dzieci uczą się rytmiki, elementów tańca nowoczesnego (jazz, hip-hop, taniec współczesny), elementów tańca towarzyskiego oraz techniki tanecznej opartej na tańcu klasycznym.

Pracujemy nad układami tanecznymi, które tworzymy do spektakli tanecznych, bądź do popularnych utworów muzycznych.

Grupa prezentuje się na scenie kilkakrotnie w ciągu roku: w grudniu, do niedawna na Gwiazdkowej Rewii Tanecznej, obecnie w spektaklach teatralno-tanecznych, oraz w maju i w czerwcu na festynach miejskich.

A teraz trochę historii.

Grupa taneczna „Rytm” powstała w 1997r. na bazie dziewczęcego zespołu tanecznego utworzonego z klas III – Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie. Na początku układy taneczne miały być tylko tłem do piosenek, śpiewanych na żywo przez wokalistki. Z czasem powstawały samodzielne układy taneczne do popularnych utworów muzycznych.

Zespół występował najczęściej w programach rozrywkowych dla dzieci: „Mała Miss” i „Mini Rewia Przebojów” oraz na festynach miejskich itp. Jako gimnazjalistki dziewczęta występowały także na Wyborach Miss Ziemi Działdowskiej.

Przez dłuższy czas podstawowy skład zespołu nie ulegał zmianie. Zmiany nastąpiły w momencie, kiedy dziewczęta skończyły gimnazjum (2004r.) Od września 2004r. do zespołu przyszły dzieci z klas III-IV szkół podstawowych. Odtąd przyjęliśmy regułę, że do grupy RYTM należą dzieci z klas III-IV szkół podstawowych, które, chcąc kontynuować przygodę z tańcem, mogą przejść do starszych grup tanecznych w MDK-u.

Instruktorką i choreografem grupy jest Marzanna Bielecka-Maćkowiak.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content