XXI powiatowy finał Festiwalu Piosenki Polskiej w MDK w Działdowie [zdjęcia]

utworzone przez | cze 7, 2022 | Aktualności

W poniedziałek (6 czerwca) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbył się XXI powiatowy finał Festiwalu Piosenki Polskiej, w którym udział wzięło 34 młodych i uzdolnionych wokalistów. Artyści zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe.

Jury w składzie: Michał Gogolewski, Magda Szczepanek i Krystian Krewniak,  po trudnych obradach ogłosiło zwycięzców, zaznaczając jednocześnie, że poziom finału był bardzo wyrównany i że przed uczestnikami jeszcze wiele różnych konkursów. Nagrody i gratulacje utalentowanym dzieciom wręczyli członkowie jury i burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński, który pogratulował występów i życzył rozwijania muzycznych pasji.

W kategorii klas I-III zwyciężyła Alicja Sobiecka z Zespołu Szkół nr 2 w Narzymiu, drugie miejsce zajęła Pola Pszuk z MDK Działdowo, a trzecie Hanna Kochańska ze Szkoły “Art Music” w Działdowie.
W kategorii kolas IV-VI wygrała Lena Gmurczyk ze Szkoły “Art Music” w Działdowie, drugie miejsce zajął Mikołaj Kuczyński z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy a trzecie Zofia Nadolska ze Szkoły “Art Music” w Działdowie. 
W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce wyśpiewała Patrycja Kilanowska z MDK w Działdowie, drugie Paweł Stachowiak z MDK Działdowo, Adam Cieśliński z MDK Działdowo, wyróżnienia otrzymały Helena Makarska i Katarzyna Rogowiecz. 
W kategorii szkół średnich wygrał Michał Grocki z MDK Działdowo, drugie miejsce przypadło Kindze Kuc ze Szkoły “Art Music” w Działdowie, a trzecie Patrycji Szczęsnej z MDK Działdowo, wyróżnienia otrzymały wiktoria Antkiewicz i Kalina Stefańska.

(Na zdjęciu głównym grupa laureatów XXI powiatowego finału Festiwalu Piosenki Polskiej wraz z członkami jury, burmistrzem Działdowa, pozują na scenie MDK do pamiątkowej fotografii)

(Galeria zawiera 72 zdjęcia z XXI powiatowego finału Festiwalu Piosenki Polskiej, który odbył się w sali widowiskowej MDK Działdowo, w poniedziałek 6 czerwca 2022 roku. Na zdjęciach widać wokalistki i wokalistów, śpiewających na scenie, publiczność siedzącą na widowni oraz moment rozstrzygnięcia konkursu i wręczania nagród) 

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content