Eliminacje miejskie Festiwalu Piosenki Polskiej [zdjęcia]

utworzone przez | cze 3, 2022 | Aktualności

We wtorek (24 maja) w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie przy ul. Jagiełły odbyły się eliminacje miejskie do finału powiatowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

na scenie widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie stoją uczestnicy Eliminacji miejskich Festiwalu Piosenki Polskiej 2022

W konkursie udział wzięło 23 młodych wykonawców, należących do czterech kategorii wiekowych. Jury w składzie Anna Gwarda, Michał Gogolewski, Artur Makarewicz oceniło umiejętności i zdolności artystyczne młodzieży i wyłoniło zwycięzców, którzy wezmą udział w finale powiatowym. Oto oni.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych nasze miasto reprezentować będą Hanna Kochańska ze szkoły Art Music, Kalina Boberek, Lena Brydzińska, Anna Pergoł i Pola Pszuk z MDK Działdowo. W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych jury wybrało następujące wokalistki: Lena Masiak z MDK Działdowo, Lena Gmurczyk i Zofia Nadolska ze szkoły Art Music, Emilia Piórkowska z MDK Działdowo. W kategorii klas VII-VIII szkół podstawowych najlepiej zaśpiewali: Adam Cieśliński, Katarzyna Rogowicz, Paweł Stachowiak, Eliza Wierzchołowska z MDK Działdowo i Helena Makarska ze szkoły Art Music. W kategorii szkół średnich do finału powiatowego zakwalifikowali się: Kinga Kuc z Art Music, Wiktoria Antkiewicz, Michał Grocki, Kalina Stefańska i Patrycja Szczęsna z MDK Działdowo. Gratulujemy i życzymy powodzenia na finale powiatowym. 
Organizatorem konkursu był Miejski Dom Kultury w Działdowie.     

Finał powiatowy konkursu odbędzie się 6 czerwca o godz. 10.00 w sali widowiskowo-kinowej MDK przy ul. Jagiełły 13.

(Na zdjęciu głównym na scenie widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie stoją uczestnicy Eliminacji miejskich Festiwalu Piosenki Polskiej 2022)

(Galeria zawiera 64 zdjęcia z Eliminacji miejskich Festiwalu Piosenki Polskiej 2022. Konkurs odbył się w sali widowiskowej działdowskiego Domu Kultury. Na zdjęciach na scenie śpiewają uczestnicy, na widowni siedzi publiczność oraz jury. Na kolejnych zdjęciach uczestnicy konkursu pozują do pamiątkowych zdjęć)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content