Niezwykłe widowisko „Join Us – Dołącz do nas” [zdjęcia, film]

utworzone przez | paź 4, 2021 | Aktualności, Wydarzenia

Wszystkie sekcje artystyczne Miejskiego Domu Kultury w Działdowie połączyły siły i stworzyły niezwykłe widowisko „Join Us – Dołącz do nas”, które odbyło się w poniedziałek 27 września.

– Bardzo się cieszę, że wypłynęliśmy na powierzchnię po pandemii – mówi nauczyciel śpiewu, Daniel Chodyna. – Przyszedłem tu, do Miejskiego Domu Kultury, na miejsce mojego mentora Marka Pepłowskiego, człowieka, który zaszczepił mi miłość do muzyki, do śpiewu… i postanowiłem, że musimy się wszyscy skrzyknąć, z nowymi siłami, połączyć to, co było, z tym co nam i w nas zostało. Sekcje taneczna, teatralna, wokalna, plastyczna i nowe sekcje, filmowa i tańca towarzyskiego, pokazały, że są i działają. Moje przesłanie było takie – Nie siedźmy w domach, wyjdźmy, bądźmy razem. Przez ten koncert chcieliśmy pokazać, że pandemia nas od siebie oddaliła, ale nie wszystko przepadło. Nadal możemy być dla siebie fajni. Podczas występów nawiązywaliśmy do krainy dzieciństwa, tej, przysłowiowej „piaskownicy”. Za bardzo chcemy być poważni, dajmy sobie trochę luzu, obudźmy to wewnętrzne dziecko. Nie zawsze jest jednak kolorowo, kiedy dorastamy, czy starzejemy się, np. nieszczęśliwa miłość, odchodzimy od siebie, wracamy. Bo życie zatacza swój wielki krąg. Coś się kończy, coś zaczyna, ale jak jesteśmy razem, odważni, ale i pełni nadziei czy radości, to możemy ten swój krąg życia wypełnić czymś dobrym. Jest ogień w instruktorach, pokazują swoim wychowankom, wszystko, co najlepsze, ale też i publiczności. Wspierajcie nas, przychodźcie, oglądajcie. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Sławomir Rutkowski serdecznie podziękował publiczności za przybycie, kadrze za ogrom pracy włożony w przedstawienie.

Również burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński docenił występujących artystów i instruktorów.

– Nie ma nic piękniejszego, jak wypełniona po brzegi sala Miejskiego Domu Kultury, ale tak naprawdę, nie byłoby tej wypełnionej sali, gdyby nie artyści, a nie byłoby ich, gdyby nie ci instruktorzy i ten pan dyrektor. Ogromne brawa dla wszystkich i wyrazy dużego uznania.

(Na zdjęciu uczestnicy biorący udział w widowisku)