Klimatyczny koncert Meli Koteluk

utworzone przez | mar 2, 2023 | Aktualności, Wydarzenia

W poniedziałek, 27 stycznia w Miejskim Domu Kultury wystąpiła fenomenalna wokalistka Mela Koteluk. Towarzyszył jej na scenie gitarzysta Tomasz “Serek” Krawczyk.

wokalistka Mela Koteluk, w rękach trzyma mikrofon

W wypełnionej po brzegi sali, w blisko półtoragodzinnym koncercie artystka zaprezentowała wybrane piosenki ze swoich, do tej pory nagranych płyt. To był niesamowity, klimatyczny koncert. 

Mela Koteluk – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka Fryderyków w kategoriach „Debiut roku”, „Artystka roku”, „Album roku – pop alternatywny” oraz wielu prestiżowych nagród. Popularność zyskała m.in. za sprawą świetnie przyjętego albumu „Spadochron”, który ukazał się w 2012 r. Drugi album „Migracje”, wydany w 2014 r., ugruntował pozycję wokalistki, osiągając status podwójnej platynowej płyty i powtarzając sukces jej debiutanckiego krążka. W 2018 r. ukazała się trzecia płyta artystki „Migawka”, która pokryła się złotem i została wyróżniona Fryderykiem 2019. Mela ma na swoim koncie setki koncertów w ramach festiwali I autorskich tras koncertowych. Ostatnie wydawnictwo z 24 lipca 2020 roku to album „Astronomia poety. Baczyński” powstały we współpracy z zespołem Kwadrofonik. Album został nagrodzony Fryderykiem 2021 w kategorii “Album Roku Muzyka Poetycka”.

(Na zdjęciu głównym wokalistka Mela Koteluk, w rękach trzyma mikrofon)

(Galeria zawiera 35 zdjęć, na których widać stojącą kobietę i mężczyznę na scenie, mężczyzna gra na gitarze, kobieta śpiewa. Na widowni siedzi publiczność)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content