Zapraszamy na zajęcia wokalne w MDK – „Zaśpiewajmy się lepiej”

utworzone przez | cze 4, 2021 | Aktualności

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu lub kontynuowaniu swojej przygody ze śpiewem w pracowni wokalnej przy Miejskim Domu Kultury w Działdowie – to czekamy właśnie na Ciebie. Bardzo chcielibyśmy żebyś poznał nowych trenerów wokalnych, ale jeszcze bardziej – to oni chcieliby poznać Ciebie.

(Na zdjęciu plakat informujący o zajęciach wokalnych. Na dole plakatu zdjęcia prowadzących: Eweliny Szambory i Daniela Chodyny)

Przesłuchania odbędą się 7 czerwca 2021r. w sali widowiskowej MDK ul. Jagiełły 13 w godz. 14.00-18.00. Zajęcia z emisji głosu, pracy na scenie i interpretacji utworu prowadzą Daniel Chodyna i Ewelina Szambora.

Można zaśpiewać a cappella, z instrumentem, możesz mieć podkład na nośniku usb.

Celem przesłuchania będzie wyłonienie grupy osób, które podczas wakacyjnych warsztatów stworzą wraz z nowymi trenerami wokalnymi koncert inaugurujący nowy rozdział w działalności Miejskiego Domu Kultury, a przede wszystkim pracowni wokalnej.

Daniel Chodyna
Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (Wydział Wokalno-Aktorski specjalność Musical).
Od najmłodszych lat uczęszczał na zajęcia wokalne, taneczne oraz teatralne w MDK w Działdowie. Laureat festiwali i konkursów wokalnych oraz tanecznych. Współpracował z takimi teatrami jak Studio Buffo w Warszawie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr Atelier w Sopocie, CKK Katowice, Teatr Komedia w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Kultury w Białymstoku, Teatr Variete w Krakowie. Zagrał główne role w musicalach Zorro (u boki Juli Kamińskiej i Anny Czartoryskiej), Prześliczna Wiolonczelistka, Legalna Blondynka (U boku Baśki Kurdej-Szatan, Nataszy Urbańskiej czy Olgi Szomańskiej), Wesele Żuławskie z XVII oraz mniejsze role w Upiór w Operze, Wonderful Town. Od wielu lat organizuje i bierze udział w eventach, koncertach oraz teledyskach na terenie całego kraju. Współpracował m.in. przy serialach Przepis na życie, Linia Życia, Klan, Barwy Szczęścia, O mnie się nie martw.

Ewelina Szambora
Swoje pierwsze kroki stawiała na scenie jako siedmiolatka. Warsztat wokalny kształciła w Miejskim Domu Kultury w Działdowie pod okiem instruktora Marka Pepłowskiego. Ukończyła Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia w klasie fortepianu. Przez kilkanaście lat była wokalistką w zespole muzycznym. Z wykształcenia jest pedagogiem i na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej nr 4 w Działdowie.
Uważa, że śpiew to nie tylko wydobywanie dźwięków, to praca z emocjami. Osoba udzielająca lekcji śpiewu powinna być dobrym psychologiem i posiadać umiejętność współodczuwania.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content