Zapraszamy na “Opowieść o Dziewczynce-Wiewiórce”

utworzone przez | mar 17, 2022 | Aktualności

Miejski Dom Kultury w Działdowie zaprasza na przedstawienie “Opowieść o Dziewczynce-Wiewiórce” wg scenariusza Jarosława Jakubowskiego, w wykonaniu grupy teatralnej HEHESZKI z MDK. Przedstawienie odbędzie się 29 marca (wtorek) 2022 r., o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK Działdowo (ul. Jagiełły 13), wstęp wolny. Zapraszamy.

(Na zdjęciu plakat zapraszający na przedstawienie “Opowieść o Dziewczynce-Wiewiórce” wg scenariusza Jarosława Jakubowskiego, w wykonaniu grupy teatralnej HEHESZKI z MDK. Przedstawienie odbędzie się 29 marca (wtorek) 2022 r., o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK Działdowo (ul. Jagiełły 13), wstęp wolny, na plakacie znajduje się zdjęcie lasu oraz siedzącego chłopca)

— Głównym bohaterem naszej opowieści jest nastolatek, który doświadcza poczucia osamotnienia i niezrozumienia. W świecie swojej wyobraźni, na granicy snu i jawy spotyka Dziewczynkę-Wiewiórkę – uosobienie przyjaźni i bliskości. Dziewczynka pokazuje mu magiczny świat, gdzie mieszka dobra Dusza Lasu, ale też straszny Cień, który budzi najgorsze lęki. Spotkanie z Cieniem wyzwala w chłopcu bunt — mówi instruktor do spraw teatru Marzanna Bielecka-Maćkowiak. — Zapraszamy Was na poetycką opowieść o poznawaniu siebie, oswajaniu swoich lęków, ale także o potędze wyobraźni, która pozwala doświadczać rzeczy niezwykłych. Grupa teatralna “Heheszki”, która przygotowała przedstawienie, skupia młodzież z klas V- VII szkół podstawowych.

Do współpracy zostali też zaangażowani aktorzy dorośli. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią teatr, a także są ciekawi świata i ludzi.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content