Wzruszający koncert poświęcony pamięci Marka Pepłowskiego

utworzone przez | gru 1, 2022 | Aktualności, Wydarzenia

Non Omnis Moriar – to tytuł wzruszającego koncertu poświęconego pamięci Marka Pepłowskiego, wspaniałego muzyka, nauczyciela, męża, ojca i przyjaciela, odbył się we wtorek 29 listopada w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego domu kultury w Działdowie.   

 stoją artyści na scenie MDK podczas koncertu poświęconego pamięci Marka Pepłowskiego

Podczas koncertu przenieśliśmy się w czasie i podążyliśmy śladami Marka Pepłowskiego. Ruszyliśmy w podróż, pełną wspomnień, anegdot, wierszy, tańca, zdjęć i oczywiście muzyki. Przyjaciele, koledzy, koleżanki, współpracownicy, uczniowie wspominali Marka w swoich opowieściach, wierszach i dedykowanych mu piosenkach. 

Wystąpili:  Andrzej Skała, Elżbieta i Zbigniew Stankiewicz, Staszek Szwaradzki, członkowie Zespołu Reflex – Ewa Pydynkowska, Sławek Rutkowski, Sylwek Barwiński, wychowankowie – Justyna Bielawa – Banaś, Artur Makarewicz, Daniel Chodyna, Ewelina Szambora, Kuba Krajkowski, Michał Grocki, a także Marzanna Bielecka-Maćkowiak, Aldona Demianiuk-Fojut, Bożena Strzelewska, Zbigniew Kędzierski i Elek Cichosz. Na scenie pojawili się także małżonka pana Marka i jego córka wraz z mężem. Iwona Pepłowska podziękowała za przepiękny koncert organizatorom i artystom, oraz publiczności za przybycie.

— Mój mąż był człowiekiem wyjątkowym, kochał życie i cieszył się nim, był konsekwentny w tym, co robił, kochał swoją pracę, która była jego pasją. Jestem dumna, że mogłam być jego żoną — powiedziała ze sceny pani Iwona. 
— Była poezja, muzyka, taniec, wspomnienia. Praca pana Marka, łączyła pokolenia. Wszyscy jesteśmy bardzo wzruszeni, po wysłuchaniu tego koncertu. Dziękuję w imieniu mieszkańców Działdowa — powiedział Grzegorz Mrowiński. 

Pomysł, scenariusz i reżyseria oraz prowadzenie Daniel Chodyna i Ewelina Szambora. 

Marek Pepłowski z Miejskim Domem Kultury związany był 31 lat. Był instruktorem muzyki, który prowadził zajęcia wokalne z młodzieżą. Zmarł w 2021 roku. 

(Na zdjęciu głównym stoją artyści na scenie MDK podczas koncertu poświęconego pamięci Marka Pepłowskiego)

(Galeria zawiera 55 zdjęć, na których widzimy artystów i przyjaciół Marka Pepłowskiego, którzy śpiewają, recytują wiersze, mówią, tańczą. Na ekranie widać zdjęcia archiwalne Marka Pepłowskiego i filmy. Przemawia burmistrz Grzegorz Mrowiński i rodzina pana Marka, widać publiczność siedząca na widowni)  

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content