Już w poniedziałek spektakl „Tuwim o miłości”. Zapraszamy

utworzone przez | gru 1, 2022 | Aktualności

Na deskach sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, 5 grudnia, odbędzie się spektakl muzyczny „Tuwim o miłości”. Spektakl rozpoczyna się o godz. 19.00.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie MDK, przy ul. Jagiełły 13 lub na www.mdkdzialdowo.pl

— Każdy z nas niesie jakieś przemyślenia, związane ze współdzieleniem uczuć, czy też rozważania o mniejszych lub większych potrzebach serca. Każdy z nas szuka szczęścia w miłości i na swój sposób, próbuje je odnaleźć. Na naszym intymnym spotkaniu, puśćmy zalotnie oko do życia, licząc, że odwdzięczy się tym samym — mówi Natalia Świniarska.

„Tuwim o Miłości” to muzyczny spektakl, w którym sentymentalna nuta miesza się ze sporą dozą humoru, absurdem sytuacji i energetycznym akompaniamentem Piotra Banaszka.

Romans z twórczością Juliana Tuwima poprowadzą młode aktorki: Krzysia Kamila Pawlicka i Natalia Świniarska wspierane przez Tomasza Czaplarskiego.

— W spektaklu popularne kompozycje mieszają się ze świeżymi i mniej znanymi, a Julian Tuwim nakreślił wielowymiarowość miłosnych uniesień w każdym możliwym tonie, zatem nie sposób nie odnaleźć tutaj czegoś dla siebie — dodaje Natalia Świniarska.

Zespół aktorski:

Natalia Świniarska – dyplomowana aktorka, pedagożka, inicjatorka i producentka wydarzeń kulturalnych, współzałożycielka Kolektywu Teatralnego BABUSHKA, studentka pedagogiki teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytucie Kultury Polskiej UW. Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie (2019) oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego na kierunku filozofia (2019) i pedagogika opiekuńcza z socjoterapią (2021). Instruktorka teatralna w Miejskim Domu Kultury w Działdowie. Inicjatorka tamtejszej młodzieżowej „Grupy filmowej #wDziałaniu” oraz instruktorka teatralnej grupy seniorskiej „Tymczasowo zakręci”. Koordynatorka, instruktorka teatralna oraz tłumaczka PJM w projekcie „GłuszczAntyK”, obejmującym pracę teatralną z integracyjną grupą osób słyszących i Głuchych.

Krzysztofa Gomółka-Pawlicka – dyplomowana aktorka, pedagożka, koordynatorka i producentka teatralna. Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie (2019) oraz Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego na kierunku filozofia (2019) i pedagogika opiekuńcza z socjoterapią (2021). Instruktorka teatralna i koordynatorka w projekcie ministerialnym „Niema Opera” realizowanym w Gdańskim Archipelagu Kultury w ramach programu Kultura Dostępna. Wspólnie z Natalią Świniarską zrealizowała projekt „GłuszczAntyK” obejmujący pracę teatralną integrująca osoby słyszące i Głuche. Współpracuje z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych.

Tomasz Czaplarski – dyplomowany lalkarz, aktor, animator lalkarstwa medialnego, magister sztuki, scenarzysta, promotor kultury i nauczyciel rzemiosła aktorskiego. Ukończył Warszawską akademię teatralną im. A.Zelwerowicza na wydziale lalkarskim w Białymstoku. Pracownik Olsztyńskiego Teatru Lalek w latach 2005-2022. Zaangażowany w wiele inicjatyw w kulturalnych, które współtworzył lub samodzielnie reżyserował. Aktualnie współpracuje przy realizacji programów telewizyjnych i edukacyjnych w TVP ABC. W jego dorobku można znaleźć zarówno role dramatyczne jak i komediowe pracował przy ponad 40 spektaklach oraz kilkunastu słuchowiskach. Laureat 15 nagród związanych z realizacjami teatralnymi.

Opracowanie muzyczne (akompaniament w spektaklu na żywo):

Piotr Banaszek – autor muzyki, producent muzyczny, aranżer, multiinstrumentalista, tłumacz filmów. Z wykształcenia fagocista, z zamiłowania poszukiwacz dźwięków. Czasami zdarza mu się śpiewać. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia), występował pod batutą wielkich dyrygentów (m.in. Jerzy Semkow). Zdobywał laury na konkursach solowych i kameralnych. Ma na swoim koncie liczne występy i nagrania zarówno muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Jego dokonania można usłyszeć w radiu i telewizji, w kraju i za granicą. Założyciel i lider zespołu The Olsten Brothers Band. Członek zespołu „Małe przyjemności”. Grał i tworzył wspólnie z Markiem Piekarczykiem (TSA), Julią Pietruchą, Kacprem Kuszewskim, Kasią Żak, Grzegorzem Turnauem, Anną Smołowik, Krystyną Świątecką, Martą Andrzejczyk, Ryszardem Wolbachem (ex Harlem), Dorotą Osińską, Damianem Maliszewskim,, Aurelią Luśnią, Niką Jager i wieloma innymi artystami. W radio Planeta FM prowadził audycję „Muzyczny radar Piotra Banaszka”, w której propagował muzykę i artystów związanych z Warmią i Mazurami.

(Na zdjęciu głównym, portrety czterech osób: dwóch kobiet i dwóch mężczyzn)

plakat, zapraszający na spektakl "Tuwim o miłości"
(Na zdjęciu plakat, zapraszający na spektakl „Tuwim o miłości”)