Tak bawiliśmy się podczas ferii

utworzone przez | lut 4, 2020 | Aktualności

Zimowy wypoczynek na miejscu, uatrakcyjniali instruktorzy Miejskiego Domu Kultury w Działdowie. Z różnorodnej oferty warsztatów, zajęć artystycznych i seansów filmowych skorzystało pięćdziesiąt dzieci, młodszych i starszych. Dwa tygodnie ferii z MDK były pełne atrakcji i dobrej zabawy.

Najbardziej ulubionym zajęciem były gry, zabawy integracyjne i animacyjne muzyczno-ruchowe (np. gra na bębnach). W ramach zajęć artystycznych dzieci przygotowywały prace plastyczne w różnych technikach. Uczyły się piosenek, w ramach zajęć wokalnych. Ćwiczyły dykcję, pamięć, wyobraźnię i elementy gry aktorskiej na zajęciach teatralnych. Były też bajki i filmy dla dzieci i młodzieży. Natomiast warsztaty kuglarskie poprowadził Michał Marona. Odbyły się również Warsztaty Tańca Współczesnego. Poprowadziła je Julia Radziszewska, studentka II roku na wydziale Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej, kierunek: tancerz – choreograf. Dawniej tancerka w sekcji tanecznej Miejskiego Domu Kultury.

— Julia poprowadziła 3-dniowe warsztaty w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 9-13 lat i młodzieży od 14 lat —  opowiada instruktor Aldona Demianiuk-Fojut. —  Uczestnicy warsztatów mogli zgłębić technikę tańca współczesnego oraz tańca fizycznego z elementami pracy w kontakcie z partnerem, a także improwizacji. Wszyscy w swoich grupach uczyli się choreografii opartej na elementach technicznych oraz floorworku. Podczas warsztatów, panowała fantastyczna atmosfera, mimo dużego wysiłku fizycznego nie brakowało uśmiechu i dobrej zabawy oraz ogromnej chęci poznawania. Wszystko to zasługa świetnej prowadzącej – Julii Radziszewskiej.

mcz

(Fot. Karol Wrombel, Małgorzata Czerwińska, Aldona Demianiuk-Fojut)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content