SOLIDARNI Z UKRAINĄ, KONCERT CHARYTATYWNY ZESPOŁU SCREAM INC

utworzone przez | mar 16, 2022 | Aktualności, Wydarzenia

Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Działdowie we wtorkowy (15 marca) wieczór odbył się niesamowity koncert pochodzącej z Ukrainy grupy Scream Inc. Jest to jedyny oficjalnie zaakceptowany przez METALLICĘ tribute band, który przyjechał do nas prosto z trasy koncertowej.

Na scenie stoi trzech muzyków, którzy grają na gitarach, w głębi widać perkusistę, przed muzykami widać publiczność , która trzyma flagi Ukraińskie
(na zdjęciu głównym widać muzyków stojących na scenie)

Publiczność wypełniła widownię do ostatniego miejsca. Grupa Scream Inc w ponad półtoragodzinnym koncercie dała niesamowitą dawkę muzyki – utworów zespołu Metallica. Przed koncertem prowadzona była zbiórka do puszek na rzecz pomocy Ukrainie. Pieniądze zbierała Joanna Derbin z PCK w Działdowie. Udało się zebrać 3407zł. Dziękujemy za Państwa otwarte serca.

Na koncert zespołu zaprosił burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. Burmistrz także podziękował mieszkańcom za zaangażowanie w pomoc Ukrainie:

— Dzisiejszy koncert jest wielką niespodzianką. Koncert ten ma na celu wspieranie Narodu Ukraińskiego. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Działdowa za ten spontaniczny odzew, za pomoc, którą okazujecie mieszkańcom Ukrainy, a także uchodźcom, których w Działdowie jest już naprawdę bardzo dużo. Do szkół w Działdowie zostało złożonych już pięćdziesiąt wniosków. Tak naprawdę liczę, że te Wasze wielkie serca będą jeszcze większe, ponieważ tej pomocy będzie potrzeba również jeszcze więcej. Życzę wszystkim obecnym, a przed wszystkim gościom z Ukrainy, którzy również są na tym koncercie, oczywiście zespołowi, żeby ta wojna się skończyła jak najszybciej. Dziękujemy w imieniu Polskiego Czerwonego Krzyża, a także innych organizacji humanitarnych, które prowadzą zbiórki na terenie Działdowa za Państwa ofiarność. W imieniu organizatorów tych zbiórek, chcę Państwa zapewnić, że wszystkie środki, wszystkie dary rzeczowe trafią do osób potrzebujących.

Koncert zorganizował Miejski Dom Kultury w Działdowie.

kw

(Galeria zawiera 41 zdjęć. Zdjęcia przedstawiają koncert zespołu Scream Inc – Solidarni z Ukrainą. Na scenie muzycy grają na gitarach, w głębi sceny gra perkusista. Na widowni siedzi publiczność. W pierwszym rzędzie osoby trzymają flagi Ukraińskie. Na zdjęciach również widać zbiórkę pieniędzy do puszek)