Pełna widownia obejrzała spektakl kabaretowy „Baby górą”

utworzone przez | mar 14, 2022 | Aktualności, Wydarzenia

Z okazji Dnia Kobiet grupa teatralna „Tymczasowo zakręceni”, działająca przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku i Miejskim Domu Kultury w Działdowie wystąpiła ze spektaklem kabaretowym „Baby górą”.

aktorzy-seniorzy stoją na scenie
(Na zdjęciu głównym występujący aktorzy-seniorzy stoją na scenie)

Przy zapełnionej widowni aktorzy-seniorzy bawili działdowską publiczność skeczami. Seniorów do występu przygotowała instruktor Natalia Świniarska. Spektakl odbył się 8 marca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie.

— Nie było by tu nas, gdyby nie pan dyrektor Sławomir Rutkowski, Bardzo dziękujemy za wzięcie nas pod swoje skrzydła — powiedzieli seniorzy po występie.

— Jestem z Was bardzo dumna — tak zwróciła się do seniorów instruktor Natalia Świniarska. — Była to wspaniała praca z Wami. Są zorganizowani, pracowici i mają bardzo dużo energii.

— Moje gratulacje dla tej wspaniałej grupy. Nigdy nie spodziewałem się, że na działdowskiej scenie zobaczę takie piękne przedstawienie. Dziękuję dyrektorowi MDK za to, że wyciągnął rękę do Natalii, bo Natalia jest działdowianką, i kiedy dowiedziałem się, że wraca do Działdowa, to wiedziałem, że będzie coś wielkiego — powiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński.

W spektaklu wystąpili: Krystyna Kosek, Jadwiga Świniarska, Maria Kozłowska, Jadwiga Rapior-Sikorska, Halina Zawistowska, Maria Kaszubska, Anna Gadomska, Bożena Umińska, Grażyna Michalska, Aleksandra Odachowska, Andrzej Odachowski i Marek Smerdel. W zespole znajdują się także Wiesława Chojnacka i Elżbieta Smerdel. Na żywo seniorom grał na pianinie Piotr Banaszek.

(Poniżej galeria zawiera 63 zdjęcia, przedstawiające występujących seniorów-aktorów w spektaklu – kobiety i mężczyźni. Po lewej stronie na scenie siedzi muzyk, grający na pianinie. Na zdjęciach aktorzy stoją, siedzą, tańczą, śpiewają, są poubierani w barwne stroje. Na scenie pojawia się również instruktor Natalia Świniarska oraz burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński. Widać także publiczność na widowni )

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content