Powiatowe Wieczory z Poezją. Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Joanna Śliwka i Dominika Kaczorowska

utworzone przez | sie 1, 2019 | Aktualności

W niedzielę (28 lipca) w Praku HDK w Działdowie odbyło się czwarte spotkanie w ramach Powiatowych Wieczorów z Poezją. Do projektu zaproszono Jadwigę Jankowską-Cieślak, aktorkę z bogatym dorobkiem filmowym i teatralnym.

— U boku Jadwigi Jankowskiej-Cieślak wystąpiły Joanna Śliwka, poetka, współautorka działdowskich almanachów poezji, na co dzień pracująca z niepełnosprawnymi dziećmi i Dominika Kaczorowska z zawodu i zamiłowania leśnik, a tutaj również jako autorka obrazów, pokazanych na wystawie w okolicach sceny. Muzycznie spotkanie oprawiła Kornelia Falk (śpiew, pianino), Patryk Szymański (gitara basowa) oraz Robert Markowski (perkusja) — mówi prezes Działdowskiej Kuźni Słowa Renata Buczyńska. —Publiczność przybyła licznie na to spotkanie, a wśród niej Michał Struzik – Przewodniczący Rady Powiatu.

Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Działdowie oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Działdowie. Wydarzenie jest finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego.

W niedzielę (4 sierpnia), godz. 18.00 w Parku HDK (w razie niepogody MBP w Działdowie) w Działdowie odbędzie się piąte spotkanie w ramach Powiatowych Wieczorów z Poezją. Tym razem wystąpi Magdalena Wójcik i Elżbieta Karlsson.

Spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii Krzysztofa Chylińskiego a zdjęcia te są opisane wierszem przez Joannę Stanulewicz. Oprawa muzyczna – Szkoła Muzyki i Tańca Art Music.

oprac. kw

(fot. Karol Wrombel)