Magdalena Wójcik i Elżbieta Karlsson. Powiatowe Wieczory z Poezją

utworzone przez | sie 1, 2019 | Aktualności

Już w najbliższą niedzielę (4 sierpnia) ostatni z Powiatowych Wieczorów z Poezją. Wystąpią aktorka Magdalena Wójcik, a wraz z nią lokalna poetka Elżbieta Karlsson, która podzieli się z nami wierszami zawartymi w tomiku „W biegu..,”.

Niedziela 4 sierpnia, godz. 18.00 Park HDK, ul. Wolności (w razie niepogody MBP).

Muzycznie oprawi spotkanie Kornelia Falk i muzycy ze Szkoły Muzyki i Tańca Art Music. Odbędzie się również wystawa fotograficzna Krzysztofa Chylińskiego.

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Miejski Dom Kultury w Działdowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie. Zapraszamy! Wstęp wolny.

DKS

Dowiedzmy się nieco więcej o bohaterkach wieczoru:

Magdalena Wójcik urodziła się 20 września 1969 roku w Warszawie. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1992 roku. Uczestniczka w czwartej edycji programu TVN ,,Taniec z gwiazdami”, prowadząca program Polsat Cafe ,,Jem i chudnę”.

Występowała w ,,Metrze” Janusza Józefowicza, a od 1992 roku regularnie występuje w spektaklach Teatru Telewizji. W tym samym roku została aktorką Teatru Ateneum im. S. Jaracza. Obecnie współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena.

Magdalena Wójcik w 1992 roku otrzymała nagrodę na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Gerdy w spektaklu ,,Pelikan” Augusta Strindberga. Następny rok przyniósł jej nagrodę dla młodej aktorki a XVII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych Klasyka Polska za rolę Amelii w ,,Mazepie” Juliusza Słowackiego w reżyserii Gustawa Holoubka.

Aktorka debiutowała na szklanym ekranie w 1984 roku rolą Marianeczki w polsko-bułgarskim filmie ,,Przeklęte oko proroka”. Następnie była rola Zuzy w ,,Kronice wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy. Magdalena Wójcik wystąpiła także w filmach ,,Kolory kochania”, ,,V.I.P.”, ,,Za co”, ,,Pieniądze to nie wszystko”.

Role w serialach telewizyjnych: Tekla Skarbek w ,,Sukcesie”, Aneta Czysta w ,,Złotopolskich”, Łucja w ,,Pierwszej miłości”, Beata w ,,Klanie”.

(informacje o aktorce przygotowała Sylwia Kaczmarczyk)

Elżbieta Karlsson urodziła się w 1943 r. w Myślętach. Debiutowała na łamach Panoramy Działdowskiej i Gazety Działdowskiej. Od 2002 r. jej wiersze ukazały się m.in. w Działdowskich Almanachach Poezji: „Muzyka słowem pisana”, „W nurcie naszych strof”, ”Pokolenia”, „Czas zatrzymany poezją”, „Tam gdzie rodzą się wiersze”, „Każdy jest poetą swojego dnia”.
Z jej twórczością można zapoznać się również w publikacjach „… Świat marzeń, Świat rzeczywistości”, „Vigusiowa Kuźnia Słowa”, „Portfel Literacki” „Działdowska Kuźnia Słowa dzieciom”, „Reminiscencje Sudeckie”, „Zbliżenia 3”, „Działdowo, miasto moje, a w nim…”.
Uczestniczyła m.in. w Burkackich Biesiadach Poetyckich organizowanych przez Bogumiłę Stachowiak i spotkaniach poetyckich organizowanych w Ciechanowie, Spotkaniu Poetyckim w Lewinie oraz w licznych przedstawieniach, wydarzeniach i spotkaniach organizowanych przez Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, do której poetka należy.
Często angażuje się w akcje społeczne, pomaga również przy realizacji projektów Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Brała udział we większości przedstawień tematycznych organizowanych przez SDKS takich jak: Zaduszki Poetyckie, 2014 i 2016
Przedstawienie na Walentynki „Miłość w poezji i piosence , czyli kochaj mnie” 2015
„Odkrywamy drugą twarz Stefana Żeromskiego” 2015
Dzień Kobiet „Goździk i rajstopy” czyli wierszem i piosenką o kobietach 2016
Przedstawienie na Dzień Matki „Ło Matko” 2017
Przedstawienie „Anioły do mnie wysyłaj” 2018

W 2013 roku wydała pierwszy indywidualny tomik poezji p.t. „Sercem pisane…”.
W 2015 r wystąpiła w ramach Powiatowych Wieczorów z Poezją u boku aktora i podróżnika Tadeusza Chudeckiego. 
Zbiór wierszy „W biegu…” autorka dedykuje wszystkim kochającym poezję.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content