Muzyczna podróż w czasie i przestrzeni z marimbą

utworzone przez | cze 10, 2021 | Aktualności

(Na zdjęciu Aleksandra Krasowska grająca na maribrze)

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Arno Kanta w Działdowie zaprasza na koncert Aleksandry Krasowskiej, która specjalizuje się w grze na marimbie. Koncert odbędzie się 14 czerwca, o godz. 17.30 w Miejskim Domu Kultury w Działdowie przy ul. Jagiełły 13. Wstęp bezpłatny. 

Aleksandra Krasowska ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, w klasie perkusji profesora Grzegorza Jurczyka, następnie podyplomowe studia muzykoterapii na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jest certyfikowanym terapeutą integracji bilateralnej  Organizuje od kilku lat koncerty pt. „Wieczór z muzyką” w Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Gietrzwałdzie, podczas którego występują dzieci i młodzież z Olsztyna i okolic, kształcące się muzycznie. Pani Ola organizuje też festiwal muzyczny pt. „Już gram” dla dzieci, które nie uczą się w szkołach muzycznych. Na co dzień pracuje jako muzykoterapeuta, prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci, jest też nauczycielem pianina. Teraz rozpoczęła kształcenie w kierunku umuzykalniania dzieci metodą Edwina E. Gordona w Instytucie Gordona we Wrocławiu. Pani Aleksandra jest organistą w kościcie pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gietrzwałdzie. 

W październiku wydała płytę „Tryptyk Rzymski. Inspiracje na marimbę”. Jest to montaż słowno – muzyczny z poezją Jana Pawła II. Płytę będzie można nabyć podczas naszego koncertu. Na który raz jeszcze serdecznie zapraszamy.  Będzie to  muzyczna podróż w czasie i przestrzeni z marimbą.  

Obok Aleksandry Krasowskiej, wystąpią również uczniowie szkoły, Mikołaj Siemion (skrzypce), Hanna Chilińska (flet), akompaniament Anna Gwarda. 

Marimba to starożytny instrument, wywodzący się prawdopodobnie z Afryki. Przywędrowała do obu Ameryk wraz z niewolnikami, gdzie stała się ich instrumentem ludowym. Na początku XX wieku, marimbę zaczęło wykorzystywać, jako instrument perkusyjny w orkiestrze. We współczesnej marimbie do drewnianych sztabek przymocowane są metalowe rezonatory. Gra się na niej techniką czteropałkową.

oprac.mcz 

Grafika przedstawia plakat zapraszający na wydarzenie

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content