Maraton filmowy Fantastyczne Zwierzęta w kinie Apollo

utworzone przez | mar 29, 2022 | Aktualności

W piątek (8 kwietnia) zapraszamy na Maraton Filmowy z Fantastycznymi Zwierzętami! Zapraszamy na wszystkie trzy części niesamowitych przygód bohaterów z filmowej serii „Fantastyczne Zwierzęta”. Zapraszamy na: „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” i najnowszy film – premiera – „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”.

(Na zdjęciu są trzy plakaty filmowe: serii „Fantastyczne Zwierzęta”)

Cena biletów przedstawia się następująco. Pojedynczy seans: bilet normalny 16 zł, bilet ulgowy 14 zł. Natomiast przy zakupie biletu na Maraton Filmowy z Fantastycznymi Zwierzętami, cena wynosi 36 zł za wszystkie trzy filmy. Po zakup biletów na maraton zapraszamy do kasy kinowej ul. Jagiełły 13 (MDK Działdowo). Na pojedyncze seanse bilety można kupić na stronie >>>www.mdkdzialdowo.pl w zakładce Bilety online / Kino oraz w kasie kina ul. Jagiełły 13 (MDK Działdowo)

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA I JAK JE ZNALEŹĆ

Akcja filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: ZBRODNIE GRINDELWALDA

Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: TAJEMNICE DUMBLEDORE’A (PREMIERA!)

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a studia Warner Bros. Pictures to najnowsza przygoda ze Świata Czarodziejów™, stworzonego przez J.K. Rowling. Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka? W filmie występuje gwiazdorska obsada pod przewodem zdobywcy Oscara Eddiego Redmayne’a (Teoria wszystkiego), dwukrotnie nominowanego do Oscara Jude’a Lawa (Wzgórze nadziei, Utalentowany pan Ripley), Ezry Millera, Dana Foglera, Alison Sudol, Calluma Turnera, Jessiki Williams, Katherine Waterston i Madsa Mikkelsena. Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a zostały wyreżyserowane przez Davida Yatesa na podstawie scenariusza J.K. Rowling i Steve’a Klovesa, którzy oparli się na scenariuszu J.K. Rowling. Film wyprodukowali David Heyman, J.K. Rowling, Steve Kloves, Lionel Wigram i Tim Lewis. Neil Blair, Danny Cohen, Josh Berger, Courtenay Valenti i Michael Sharp pełnili funkcję producentów wykonawczych. W ekipie znaleźli się operator George Richmond (Rocketman, Kingsman: Złoty krąg), nagrodzony trzema Oscarami scenograf Stuart Craig (Angielski pacjent, Niebezpieczne związki, Gandhi, filmy z serii Harry Potter i Fantastyczne zwierzęta) oraz scenograf Neil Lamont (Han Solo: Gwiezdne wojny – historie, Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie), czterokrotnie nagrodzona Oscarem projektantka kostiumów Colleen Atwood (Chicago, Wyznania gejszy, Alicja w Krainie Czarów, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć), jak również wieloletni montażysta Yatesa Mark Day (Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, cztery ostatnie filmy z serii Harry Potter). Muzykę skomponował dziewięciokrotnie nominowany do Oscara James Newton Howard (Wieści ze świata, Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, Opór, Michael Clayton, cykl Igrzyska śmierci). Warner Bros. Pictures przedstawia produkcję Heyday Films w reżyserii Davida Yatesa pod tytułem Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, której międzynarodowa premiera kinowa jest przewidziana na 7 kwietnia 2022 roku, zaś w Ameryce Północnej na 15 kwietnia 2022 roku. Obraz będzie rozpowszechniany na całym świecie w wybranych kinach i kinach IMAX przez Warner Bros. Pictures.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content