Justyna Lytvyn, Grzegorz Kaszubski i Wojciech Kass laureatami Katarzynek 2020

utworzone przez | sty 20, 2020 | Aktualności, Wydarzenia

Podczas tegorocznej XXIV edycji Katarzynek 2020 nagrodzono trzy osoby: Justynę Lytvyn, Grzegorza Kaszubskiego i Wojciecha Kassa. Galę uświetnił koncert Sławka Uniatowskiego.

Tradycyjnie gala rozpoczęła się hejnałem Działdowa w wykonaniu Andrzeja Borowskiego. Przypomnijmy, ze pomysłodawcą Katarzynek jest Ładysław Cichosz.

— Od 24 lat, najważniejsze święto miasta obchodzimy honorując osoby, które w szczególny sposób swoją codzienną pracą przyczyniają się do jego rozwoju kulturalnego, artystycznego, społecznego czy gospodarczego — mówił podczas uroczystej gali burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Pierwszą laureatką statuetki Katarzynki za promocję i wspieranie czytelnictwa oraz kształtowanie życia kulturalnego miasta została dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie Justyna Lytvyn.

Drugim laureatem Katarzynki za wspieranie inicjatyw kulturalnych oraz promocję naszego miasta został dyrektor Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu Wojciech Kass.

Ostatnim tegorocznym laureatem statuetki Katarzynki w uznaniu za rozwój i promocję sportu, tworzenie infrastruktury sportowej oraz za długoletnią działalność samorządową został dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Działdowie Grzegorz Kaszubski.

Podczas gali został także zaprezentowany oficjalny logotyp obchodów 100-lecia przyłączenia Działdowa do Polski oraz hasło”Działdowo 100 lat w Polsce”. Autorem loga jest działdowianin Łukasz Kowalski, któremu burmistrz Grzegorz Mrowiński podziękował.

— Gratuluję i dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców. Jest to bardzo udany logotyp — powiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński. — Pan Łukasz z urodzenia jest działdowianinem. Stąd też tyle serca włożył w opracowanie tego logotypu.

— Przygotowanie projektu loga było dla mnie dużą przyjemnością. Dziękuję serdecznie — dodał Łukasz Kowalski.

Wydarzenie odbyło się w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie 18 stycznia. Galę zorganizował Miejski Dom Kultury w Działdowie.

kw

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content