Zespół “Lombard” wystąpi w Miejskim Domu Kultury

utworzone przez | mar 1, 2024 | Aktualności

22 marca (piątek) o godz. 19.00 Miejski Dom Kultury przygotował dla miłośników rocka wyjątkową niespodziankę. Wystąpi legendarny zespół “Lombard”. 

plakat informujący o koncercie zespołu “Lombard”

– Powracamy do formuły witania wiosny na rockowo – mówi dyrektor MDK Sławomir Rutkowski. – Zaprosiliśmy absolutną legendę polskiej muzyki zespół “Lombard”. – Dla wszystkich miłośników rocka będzie to fantastyczne wydarzenie.

Bilety: 89 zł normalne 79 zł ulgowe do nabycia w kasie MDK Działdowo, ul. Jagiełły 13 lub na mdkdzialdowo.pl 

Zespół LOMBARD powstał w 1981 roku w Poznaniu. LIDEREM ZESPOŁU LOMBARD JEST GRZEGORZ STRÓŻNIAK – kompozytor, aranżer, wokalista grający na instrumentach klawiszowych. To On od 40 lat nadaje zespołowi pop-rockowy charakter, łącząc ekspresyjne gitarowe brzmienia z pełnym bogactwem możliwości instrumentów klawiszowych i elektroniki. Od 1999 roku wspólnie z wokalistką zespołu Lombard Martą Cugier stanowią niepowtarzalny duet na scenie i w życiu, od prawie 25 lat realizując w Lombardzie swoje muzyczne marzenia.

W pierwszym dziesięcioleciu LOMBARD współpracował z wieloma instrumentalistami i dwiema wokalistkami Wandą Kwietniewską i Małgorzatą Ostrowską, które kilkadziesiąt lat temu rozpoczęły działalności solowe. LOMBARD istniał w kilkunastu składach, obecny skład tworzą: Marta Cugier – wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, instr. klawiszowe wraz z towarzyszącymi muzykami: Łukasz Luki Kulczak – gitara, Paweł Kosa Kosicki – bas, Maksymilian Mińczykowski – perkusja.

Lombard nagrał kilkanaście płyt i wciąż zaskakuje swoich fanów kolejnymi muzycznymi odsłonami. Najnowsze to: DVD z wielokrotnie nagradzanym projektem multimedialnym „LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI – Drogi do wolności” (2008), bardzo osobista płyta „ShowTime” (2012) i jubileuszowa LOMBARD Swing (2016) stanowiąca muzyczny swingowo – rockowy eksperyment. Zespół wylansował wiele przebojów. Największe z nich to legendarne już “Przeżyj to sam” i dobrze znana “Szklana pogoda” oraz najnowsze „Deja’vu – to już było” czy „Modlitwa o wyspy szczęśliwe”. Zespół w latach ’80 współpracował z zewnętrznymi tekściarzami: Jackiem Skubikowskim, Markiem Dutkiewiczem, Andrzejem Sobczakiem. Dziś teksty dla zespołu Lombard pisze Marta Cugier.

Lombard zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i dla Polaków na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. Koncerty zespołu Lombard przyciągają fanów muzyki wszystkich pokoleń.

W 2016 roku zespół LOMBARD obchodził 35 rocznicę powstania z tej okazji przygotował projekt z towarzyszeniem Big Bandu i Orkiestry Kameralnej „MUZYKA BEZ GRANIC”. Największe przeboje zespołu Lombard w wersjach swingowych, jazzowych pokazuje wszechstronność wokalistów i muzyków zespołu. Lombard udowadnia na scenie, że muzyka nie ma granic i znów zaskakuje swoich fanów i krytyków. W 2019 roku zespół LOMBARD na wniosek przyjaciół ze Związku Podhalan otrzymał wyróżnienie państwowe GLORIA ARTIS za promocje na całym świecie polskich tradycji, wartości, historii i patriotyzmu.Dowiesz się więcej:

www.lombard.pl

www.facebook.com/zespol.lombard

www.youtube.com/lombardTV

www.instragram.com/lombard_zespol 

Fot. Na zdjęciu głównym plakat informujący o koncercie zespołu “Lombard”. 

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content