Zapraszamy na spektakl „STAN NIETRWAŁY” w MDK w Działdowie

utworzone przez | lis 15, 2021 | Aktualności

„STAN NIETRWAŁY” to tytuł pierwszego, autorskiego spektaklu Kolektywu Teatralnego Babushka, którego premiera odbyła się we wrześniu 2020 roku. Spektakl odbędzie się 16 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, ul. Jagiełły 13, bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie MDK. Zapraszamy.

Scenariusz powstał metodą verbatim – metoda tworzenia tekstu sztuki, a następnie spektaklu na podstawie rozmów/wywiadów z ludźmi. Tematem rozmów była samotność.
Przeprowadzono 24 wywiady na podstawie, których stworzono 9 postaci. Każda z postaci stara się odpowiedzieć na pytania:
JAKI JESTEŚ?
JAK DZIAŁAJĄ ZMYSŁY?
SAMOTNOŚĆ. CO TO JEST?
CZYM JEST CISZA?
CO POMAGA PRZETRWAĆ STAN OSAMOTNIENIA?
Spektakl przedstawia rozmaite źródła osamotnienia, formy ucieczek od tego stanu i zakreśla sposoby przezwyciężania tego uczucia. Został on stworzony w myśl zasady „życie pisze najlepsze scenariusze”. Kolektyw Teatralny BABUSHKA pragnie rozpocząć swoją działalność teatralną nawiązując do teatru społecznego, czyli teatru dostępnego dla wszystkich. Taki teatr porusza wątki społeczne, reagując na to, co dzieje się w społeczeństwie. Teatr społeczny żyje tym, czym żyją ludzie. Jest pulsem społeczeństwa.
Aktorki podczas spektaklu wplatają w poruszające historie kobiet swoje własne, prywatne przemyślenia oraz nagrania z dzieciństwa. Celem takiego zabiegu jest utożsamienie się z problemami kobiet i ukazanie, że samotność dotyka każdego, w rozmaitych sferach życia.

Konsultacje reżyserskie: Giovanny Castellanos
Scenariusz: Paulina Kajdanowicz
Obsada:
Krzysztofa Gomółka-Pawlicka, Paulina Kajdanowicz, Natalia Świniarska.

(Na zdjęciu plakat zapraszający na spektakl)