Zapraszamy na spektakl komediowy „Chory z urojenia” – retransmisja z teatru w Paryżu

utworzone przez | cze 29, 2022 | Aktualności

Miejski Dom Kultury w Działdowie zaprasza Państwa na retransmisję spektaklu komediowego „Komedia Francuska 2022: urodziny Moliera: Chory z urojenia” w Paryżu. Zapraszamy 19 lipca, godz. 18.00 do sali widowiskowo-kinowej w MDK ul. Jagiełły 13.

plakat promujący wydarzenie

Bilety mogą Państwo nabyć w kasie MDK lub na stronie >>> www.mdkdzialdowo.pl.

Ostatnia sztuka Moliera, jest jedną z jego najlepszych komedii. Mieści w sobie wszystko, co genialne, w jego twórczości. Ponadczasowa klasyka! W 2022 roku przypada 400. rocznica urodzin mistrza komedii, Moliera. Jubileusz świętujemy prezentując najlepsze komedie jego autorstwa, wystawione w prestiżowym, cieszącym się długoletnią tradycją i estymą teatrze, w Komedii Francuskiej. Udział w tych obchodach mieć będzie Institut français de Pologne (Instytut Francuski w Polsce).

Autor: Molière
Czas trwania: 136 minut
Obsada: aktorzy Komedii Francuskiej
Twórcy: Claude Stratz (Director)
Opis: Argana, zrzędliwego hipochondryka, otacza dwór skorumpowanych, wykorzystujących go lekarzy. W życiu rodzinnym Argan jest ojcem-tyranem, który usiłuje zmusić córkę do małżeństwa, ignorując jej uczucia. Wstrętna macocha tylko podsyca konflikt. Dzięki wytrwałości i podstępom służącej, intencje poszczególnych postaci wychodzą na jaw.

(Na zdjęciu plakat promujący wydarzenie)