Zapraszamy na spektakl „Dzienniki gwiazdowe” w ramach projektu „Teatr dla Mas”

utworzone przez | maj 12, 2022 | Aktualności

Spektakl pt. „Dzienniki gwiazdowe”, na podstawie Stanisława Lema, odbędzie się w piątek 20 maja o godz. 19.00 w Teatrze Lalek w Olsztynie.

na scenie siedzą cztery osoby, jedna stoi i trzyma prawą rękę w górze

Wyjazd ok godz. 17.30, powrót ok. godz. 21.30. Dzięki dofinansowaniu burmistrza Działdowa, Grzegorz Mrowińskiego, koszt biletu wraz z dojazdem, wyniesie jedynie 10 zł. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Dom Kultury w Działdowie. Liczba miejsc – 50. Zapisy od 10 maja pod nr tel. 23 697  21 92.

Dzienniki gwiazdowe, to seria fantastycznych opowieści, których bohaterem jest astronauta Ijon Tichy. Przemierza on niczym Guliwer kosmiczną przestrzeń, odwiedzając nieznane cywilizacje, będące karykaturą ziemskiej kultury. Widzimy w krzywym zwierciadle szalonych naukowców, których wynalazki bywają nierzadko zagrożeniem dla ludzkiej egzystencji. Rozwój techniki idzie tu w parze z zanikiem humanitaryzmu, sprowadzając człowieka do roli zaprogramowanej maszyny. W ostatecznym rozrachunku to niedoskonałość człowieka czyni go tak wyjątkowym. To spostrzeżenie Tichego powoduje, że opuszcza on bezduszną Enteropię, aby powrócić na Ziemię.
Projekt wspiera Urząd Marszałkowski w Olsztynie. 

“Projekt realizowany przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na działania w zakresie kultury”

Autor: Stanisław Lem Reżyser: Andrzej Bartnikowski Adaptacja: Andrzej Bartnikowski Animacje: Paweł Walicki Kostiumy: Paweł Walicki Muzyka: Marcin Rumiński Scenografia: Paweł Walicki

(Na zdjęciu na scenie siedzą cztery osoby, jedna stoi i trzyma prawą rękę w górze)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content