Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe: „Żużel”

utworzone przez | lip 20, 2022 | Aktualności

Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe.

plakat informujący o letnim kinie plenerowym

Polski film „Żużel” w ramach Letniego Kina Plenerowego, zorganizowanego przez MDK, zostanie wyświetlony 29 lipca (piątek) o godz. 21.00. Miejsce: parking przy MDK, przy ul. Wolności 64. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Mistrz żużlowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość?

„Żużel” to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków. Zafascynowała mnie postawa młodych ludzi, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie, tempie i rzeczywistości. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć – Dorota Kędzierzawska, reżyserka.

(Na zdjęciu plakat informujący o letnim kinie plenerowym)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content