V Działdowski Jarmark Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności

utworzone przez | sie 20, 2019 | Aktualności

Miejski Dom Kultury  w Działdowie zaprasza  na V Działdowski Jarmark Antyków, Rękodzieła i Zdrowej Żywności. Imprez odbędzie się w niedzielę (25 sierpnia) o godz. 14.00  w Parku Honorowych Dawców Krwi w Działdowie.

Jarmark jest imprezą promującą  wytwórców rękodzieła, rzemieślników, kolekcjonerów, którzy podczas imprezy mogą  eksponować swoje prace i zbiory.

Jest to idealne miejsce dla wytwórców zdrowej regionalnej żywności takiej jak miody, pieczywo, sery czy przetwory owocowe. Stanowi promocję każdego przejawu działalności rękodzielniczej z zakresu rzeźby, haftu, malarstwa, wyrobu biżuterii, garncarstwa, wikliniarstwa oraz innych form.

wystąpią:

godz. 14.30 – koncert piosenki włoskiej – Marco Bocchino

godz. 16.30 – koncert Tribute to Maanam

ponadto w programie:

– zlot pojazdów zabytkowych

– warsztaty rzeźby w drewnie

– warsztaty tworzenia „Ogrodów w szkle”

– warsztaty garncarskie

– warsztaty walki mieczem i strzelania z łuku

– degustacja potrwa regionalnych

Działdowski jarmark to także występy artystyczne, koncerty, warsztaty, animacje oraz pokazy i wystawy. Impreza ma podkreślać bogactwo kulturowe regionu Działdowszczyzny oraz ułatwiać kontakt twórców i potencjalnych odbiorców tych dóbr.

Udział podmiotów w imprezie, umożliwiający działalność promocyjną i handlową jest  bezpłatny. Organizator nie będzie pobierał opłat za stoiska spełniające określone kryteria, ale zastrzega sobie prawo do nałożenia opłat lub odmowę udostępnienia miejsca, na działalność stoiskom, niezwiązanym bezpośrednio z rękodziełem, kolekcjonerstwem ani innymi wyżej wymienionymi formami twórczości rękodzielniczej.

Podczas Jarmarku odbędzie się także IV Zlot Pojazdów Zabytkowych. W trakcie zlotu zostanie wyróżniony m.in. najstarszy pojazd, najlepiej odrestaurowany pojazd czy najciekawszy pojazd.

Udział w wydarzeniu należy zgłaszać telefonicznie (tel. 23 697 21 92) mailowo mdkdzialdowo@wp.pl lub bezpośrednio w biurze Miejskiego Domu Kultury w Działdowie ul. Wolności 64. Organizator deklaruje w miarę możliwości udostępnienie stoisk lub elementów wyposażenia stoisk. Zapotrzebowanie w tym zakresie, należy uwzględnić w zgłoszeniu udziału w imprezie.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content