Taneczne występy naszych zespołów

utworzone przez | maj 24, 2019 | Aktualności

W sobotę 18 (maja) zespoły taneczne z Miejskiego Domu Kultury wzięły udział w Festiwalu Tańca Show The Flow, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie.

Miejski Dom Kultury reprezentowały następujące grupy: Fuks 1, Fuks 2, Bzik, Flash Dance, Actus junior, Actus. Pierwsze trzy zespoły zatańczyły swoje nowe choreografie w stylu old school, jazz, afro dance, dancehall. Flash Dance zaprezentował taniec „Straszydła” (z bajki „Dwanaście miesięcy”) oraz taniec współczesny opowiadający o relacjach międzyludzkich – „What about us”. Actus junior wcielił się w „Żmije” (choreografia z bajki „Dwanaście miesięcy”). Najstarsza grupa pokazała choreografię Julii Radziszewskiej, absolwentki i tancerki zespołu Actus. To była bardzo wymagająca choreografia, brawo dla Was za podjęcie nie lada wyzwania.

W konkursie solistów i duetów, wzięły udział tancerki: Dominika Brzozowska, Wiktoria Kowalska i Lena Kowalska oraz Aleksandra Stachowicz i Amelia Trzaskowska. W kategorii duety 12-14 lat, Wiktoria i Lena zajęły III miejsce, natomiast Ola i Amelka I miejsce oraz zdobyły Puchary Burmistrza Miasta Działdowo. Ogromne BRAWA! Dziękujemy Organizatorowi za zaproszenie.

W niedzielę 19 (maja) zespoły Flash Dance i Actus junior wzięły udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca „Lidzbark Miasto Rytmu”. W konkursie wzięły udział zespoły z Malborka, Iławy Rypina oraz Działdowa. Mimo, że grupy zatańczyły bardzo dobrze, nie zdobyliśmy nagrody. Niewątpliwie sukcesy cieszą, ale najważniejsze, by wyciągać odpowiednie wnioski i znaleźć w sobie dużo siły do kolejnych choreografii.

Dziękuję rodzicom za pomoc, takie wyjazdy integrują, poznajemy się, dyskutujemy…to dla mnie bardzo ważne. Jestem dumna i szczęśliwa, że mogę pracować z tak fantastycznymi dziećmi i młodzieżą.

Opiekun grup
Aldona Demianiuk-Fojut

(fot. Karol Wrombel)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content