Tak się bawiliśmy w ferie

utworzone przez | lut 11, 2019 | Aktualności

Aby uatrakcyjnić dzieciom zimowy wypoczynek na miejscu, przygotowaliśmy różnorodną ofertę warsztatów, zajęć, seansów filmowych. Tak więc dwa tygodnie ferii z Miejskim Domem Kultury były pełne atrakcji i dobrej zabawy – mówi instruktor Marzanna Bielecka- Maćkowiak.

Najbardziej ulubionym zajęciem były gry i zabawy integracyjne.

W ramach zajęć artystycznych dzieci przygotowały przedstawienie teatralne pt. „Czarownica znad Bełdan”. Uczestnicy ferii także malowali ilustracje do baśni staropolskiej i śpiewali piosenki. Nie zabrakło oczywiście ogniska z kiełbaskami.

Warsztaty fotograficzne poprowadził Ryszard Makszyński, Kreatywne Warsztaty Plastyczne „Opakuj to” – Iwona Jadanowska-Gromke z firmy Dekorglass a Warsztaty z Projektowania Logo Michał Smoliński i Daniel Plewa z firmy Nevpix.

W drugim tygodniu ferii odbyły się warsztaty akrobatyczne i kuglarskie. Warsztaty akrobatyczne poprowadzili instruktorzy Marcin Popek i Paweł Harcej z grupy Kawashi z Seidlec. Spotkania odbywały się w trzech grupach wiekowych o różnych stopniach zaawansowania. – Najmłodsza grupa uczyła się m.in. przewrotów w przód i w tył, pokonywali też różne tory przeszkód, bawiąc się przy tym doskonale – mówi instruktor Aldona Demianiuk-Fojut. – Starsi uczyli się bardziej skomplikowanych akrobacji np. przejście w przód i w tył i salta machowego.

Warsztaty kuglarskie poprowadził Michał Marona. Dzieci i młodzież uczyli się różnych technik żonglowania piłeczkami.

Były tez bajki i filmy dla dzieci i młodzieży.

Dla dorosłych rozpoczęły się cotygodniowe piątkowe wieczory filmowe, w ramach Klubu Miłośników Filmu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z drugiego tygodnia ferii w Miejskim Domu Kultury w Działdowie.

Zobacz galerię zdjęć

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content