Tak bawiliśmy się podczas wakacyjnych zajęć w Miejskim Domu Kultury

utworzone przez | lip 12, 2019 | Aktualności

Podczas wakacyjnych, dwutygodniowych „półkolonii”, zorganizowanych przez instruktorów MDK, prawie czterdziestka dzieci uczestniczyła w ciekawych i różnorodnych zajęciach.

Dzieci (podzielone na trzy grupy) uczestniczyły w zajęciach plastycznych, tanecznych, teatralnych, muzycznych i wokalnych.

Nie zabrakło również gier, zabaw i animacji na świeżym powietrzu, a także pysznego grilla na zakończenie „półkolonii”. Dzieci odwiedzili aktorzy z Krakowa z teatrzykiem „Niezwykłe przypadki Foczki Akrobatki”. Była też wyprawa na działdowski zamek, oglądanie filmów w sali multimedialnej i Talent Show. Podczas występów dzieci prezentowały swoje talenty. Śpiewały i tańczyły. Były pokazy gimnastyki artystycznej, sztuczek magicznych, układania kostki Rubika na czas, gry na perkusji, flecie czy pianinie.

A w ramach zajęć kulinarnych dzieci, pod okiem pań instruktorek, przygotowywały samodzielnie, pyszne i zdrowe kanapki, które następnie zjadły z apetytem.

Podczas zajęć plastycznych (instruktor Justyna Rutkowska), dzieci wykonywały prace malarskie, malowały martwą naturę, pracowały z gliną. — Robiliśmy też odbitki dłoni i stóp, które w efekcie miały postać aniołka. Prz okazji tej zabawy, dzieci poznały pojęcie monotypii (artystycznej techniki graficznej, wyróżniająca się tym, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki) — opowiada pani Justyna. — Dzieci uruchomiły swoją wyobraźnię i malowały tropikalną wyspę oraz, co kryje dno oceanu i budynek Miejskiego Domu Kultury (te prace wzięły udział w pokazie Talent Show). Tworzyły różne, interesujące rysunki, były bardzo zaangażowane i kreatywne.

Podczas zajęć tanecznych (instruktor Aldona Demianiuk-Fojut), dzieci po rozgrzewce i gimnastyce, uczyły się tzw. ruchu przestrzennego, zadań improwizacyjnych i tańca Zorby. — W dzieciach jest wiele energii, mają naturalną chęć zabawy. Poprzez ruch i taniec uwalniamy swoje emocje, co ważne jest w każdym wieku — powiedziała pani Aldona.

Na zajęciach teatralnych (instruktor Marzanna Bielecka-Maćkowiak), dzieci ćwiczyły poprawną dykcję, poprzez rozgrzewkę narządów mowy, łamigłówki językowe, ćwiczenia oddechowe itp.

— Skupialiśmy się także na funkcjach naszego ciała, w jaki sposób za pomocą gestu czy ruchu przekazać nasze uczucia. Ulubionym zajęciem dzieci były improwizowane scenki teatralne na określony temat — opowiada pani Marzanna.

Był też czas na zajęcia muzyczne (instruktor Dominika Banach), podczas których dzieci poznawały różne instrumenty i ich brzmienie, uczyły się gry na bębnach.

Na zajęciach muzycznych (instruktor Marek Pepłowski) dzieci uczyły się m.in. prawidłowej emisji głosu i piosenki ”Letnia cha cha”.

(fot. Karol Wrombel, Małgorzata Czerwińska)