Retrospekcje WAMA Film Festival w MDK

utworzone przez | wrz 4, 2019 | Aktualności

Zapraszamy na kolejną edycję Retrospekcji WAMA Film Festival. Pokazy filmów odbędą się w dniach 26 września i 4 października.

— Zapraszamy miłośników kina na pokaz filmów 5. WAMA Film Festival w Olsztynie — mówi Marzanna Bielecka-Maćkowiak, instruktor MDK. — 26 września (w czwartek) o godz. 18.00 w sali multimedialnej MDK (ul. Wolności 64) zobaczymy filmy krótkometrażowe: “Ukołysz mnie” w reż. Davida Tejera (zdobywca Nagrody Specjalnej za Debiut oraz Nagrody Jury Warmii i Mazur), “Techno” w reż. Tadeusza Łysiaka oraz “Dziku” w reż. Kamili Chojnackiej (Grand Prix w Konkursie Filmów Krótkich).

4 października o godz. 18.00 zobaczymy film pełnometrażowy pt “Fokstrot” w reż. Samuela Maoz’a (film zdobył Grand Prix 5.WAMA Film Festival). W opinii Jury to wirtuozersko wyreżyserowany, błyskotliwie skonstruowany i eklektyczny gatunkowo film.

W ten sposób rozpoczynamy piątkowe spotkania w Klubie Miłośników Filmu.

FOKSTROT 
reż. Samuel Maoz
Pewnego dnia zwyczajne izraelskie małżeństwo, Michael i Daphna Feldmannowie zostają zdruzgotani niespodziewaną wiadomością. U progu ich domu pojawiają się żandarmi i informują o śmierci ich syna Jonathana podczas służby na niemal opustoszałym posterunku wojskowym. Podczas gdy jego żona przeżywa żałobę w ciszy i spokoju, Michael wpada w spiralę gniewu, który przybiera coraz bardziej absurdalne rozmiary. Film Samuela Maoza otrzymał Srebrnego Lwa na festiwalu w Wenecji.

Filmy Krótkometrażowe:
UKOŁYSZ MNIE
reż. David Tejer
W poranek swoich urodzin Emilia budzi się w łóżku obok nieznajomego mężczyzny – Shaya, turysty z Tel Awiwu. Przypomina sobie, że w nocy pękła im prezerwatywa w trakcie stosunku. Emilia postanawia jak najszybciej pozbyć się Shaya, tłumacząc mu, że w Polsce potrzebna jest recepta na pigułkę „dzień po”. Stara się go przekonać, że doskonale sobie poradzi. Shaya jednak nie chce zostawić jej samej w tej sytuacji.

TECHNO 
reż. Tadeusz Łysiak
Ryszard, sześćdziesięcioletni rolnik mieszka w małej wsi, gdzie samotnie opiekuje się swą chorą na Alzheimera żoną. Przypadkowe spotkanie z dziewczyną z dużego miasta odkrywa przed nim świat muzyki techno, która choć na chwilę pozwala mu zapomnieć o krzyżu jaki dźwiga na swych barkach.

DZIKU
reż. Kamila Chojnacka
Opowieść o zderzeniu dwóch światów. Dziewiętnastoletni Krzysztof, stały bywalec siłowni i osiedlowy zawadiaka, zatrudnia się w firmie ochroniarskiej, skąd trafia na Festiwal Muzyki Operowej. Dystans bohatera do świata klasyki zmniejsza się, gdy pierwszy raz słyszy arię. Poruszony nieznaną dotychczas muzyką, postanawia rozpocząć lekcje śpiewu. Świat opery zmienia nie tylko jego gusta, ale także cały styl życia.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content