Rekord frekwencji w naszym kinie

utworzone przez | lut 11, 2022 | Aktualności

Na przełomie stycznia i lutego kino Apollo, działające przy Miejskim Domu Kultury w Działdowie odnotowało kolejny rekord frekwencji widzów. Tylko w jednym tygodniu seanse filmowe obejrzało 1513 osób.

(Na zdjęciu dyrektor MDK w Działdowie Sławomir Rutkowski)

— Myślę, że przede wszystkim, to zasługa tej wspaniałej nowoczesnej sali. Oczywiście my staramy się, aby nasza działalność, była jak najbardziej tutaj dobrana do potrzeb działdowskiej publiczności. Staramy się grać większość filmów w dniu premiery polskiej. Dzięki temu myślę, że frekwencja jest tak dobra. W tygodniu kinowym od 28 stycznia do 3 lutego zanotowaliśmy absolutny rekord frekwencji w naszym kinie, było to ponad 1500 widzów. To wspaniały rezultat, bardzo się cieszymy, że nasi mieszkańcy nas odwiedzają. Ale nie tylko mieszkańcy Działdowa przychodzą do nas na seanse filmowe. Obserwujemy, że przyjeżdżają do nas też widzowie z okolicy – sąsiednich miast i gmin. Bardzo nas to cieszy, że jesteśmy taką małą stolicą kultury i kina — mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, Sławomir Rutkowski.

Nasze kino Apollo stara się również przygotować seanse tematyczne. Teraz przed nami 14 lutego – Święto Zakochanych.

— Jeśli mówimy o seansach kinowych, to serdecznie zapraszamy na maraton filmowy z okazji Walentynek w kinie – 14 lutego. Będą mogli Państwo zobaczyć trzy filmy o zabarwieniu romantycznym, chociaż wieczorem będzie to mocniejsze kino „Miłość, seks & pandemia” (godz. 19.50), a wcześniej zaczynamy filmem „Miłość jest blisko” (godz. 16.00) oraz komedią komatyczną „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” (godz. 18.00) — dodaje dyrektor Sławomir Rutkowski.

Szczegółowy terminarz można znaleźć na stronie www.mdkdzialdowo.pl tutaj równie można kupić bilety online.

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury nie tylko odbywają się seanse filmowe, są także koncerty i spektakle.

— Staramy się żeby ta rozrywka była jak najbardziej różnorodna. Mamy wiele wydarzeń. 7 lutego mieliśmy koncert wokalisty zespołu Dżem Macieja Balcara, który też cieszył się dobrą frekwencją. Natomiast, następnym naszym wydarzeniem będzie spektakl teatralny „Miłosna pułapka”, które jest zaplanowane na 15 marca już praktycznie w całości bilety się sprzedały. Zostało jeszcze kilka pojedynczych miejsc. Praktycznie bilety rozeszły się w ciągu tygodnia. Mimo, że do wydarzenia pozostał jeszcze miesiąc — kończy Sławomir Rutkowski.

kw

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content