Powiatowe Wieczory z Poezją Marcin Troński, Janusz Kukuła [film, zdjęcia]

utworzone przez | lip 27, 2021 | Aktualności

— Czwarte z pięciu zaplanowanych na ten sezon spotkań z poezją było spotkaniem z wierszami gościa specjalnego, Janusza Kukuły, który wystąpił dla działdowskiej publiczności, chociaż, jak przyznał w rozmowie, publicznie prezentuje własną twórczość niezwykle rzadko — mówi prezes Działdowskiej Kuźni Słowa Renata Buczyńska.

anusz Kukuła jest Dyrektorem i głównym reżyserem Teatru Polskiego Radia, ale pisze i publikuje też wiersze. Autor sam czytał swoją twórczość, ale część wierszy przeczytał też Aktor Marcin Troński zaproszony do udziału w prezentacji.

— Spotkanie odbyło się w niedzielę (25 lipca) na dziedzińcu zamkowym w Działdowie. Słowo mówione ubarwili utworami z płyty „Na pięciolinii słów” Kornelia Falk, Patryk Szymański, Robert Markowski i Krzysztof Rychcik. Płyta ukazała się w ubiegłym roku jako wspólny projekt DKS i Szkoły Muzyki i Tańca Art Music— dodaje pani Renata.

Wieczory kończą się 1 sierpnia również w Działdowie (dziedziniec zamkowy, godz. 17.00), gdzie zobaczymy Michała Pielę i Marka Chojnackiego.

Organizatorami Powiatowych Wieczorów z Poezją są Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Miejski Dom Kultury w Działdowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie oraz Muzeum Pogranicza w Działdowie. Powiatowe Wieczory z Poezją są finansowane ze środków Powiatu Działdowskiego. Patronami medialnymi są Moje Działdowo.pl, Radio 7 oraz Miesięcznik Dzień Dobry Działdowo.

(Na zdjęciu głównym grupa osób, uczestnicy wieczoru z poezją)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content