POMARAŃCZOWA NIEDZIELA – zapraszamy do wspólnej zabawy w klimacie Cittaslow

utworzone przez | wrz 26, 2019 | Aktualności

Od 23 do 29 września obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Cittaslow. Jak co roku działdowskie przedszkola i szkoły przygotowały szereg zajęć przybliżających dzieciom i młodzieży idee ruchu Miast Dobrego Życia. Finałowym punktem naszych obchodów będzie, 29 września, POMARAŃCZOWA NIEDZIELA, czyli warsztaty, animacje, stoiska sprzedażowe i edukacyjne oraz występy artystyczne w parku HDK. W organizację wydarzenia zaangażowały się miejskie instytucje kultury, szkoły i przedszkola, a także organizacje pozarządowe.

Przestrzeń imprezy zostanie podzielona na pięć stref tematycznych pełnych atrakcji nie tylko dla najmłodszych. Strefę eko-zdrowie wypełnią stanowiska tematyczne: Matka natura, Tajemnice ziół oraz Zdrowie, stoiska edukacyjne PCK, Stowarzyszenia „Wolność od Strachu” i Szlachetnej Paczki oraz zabawy i animacje prowadzone przez Działdowskie Centrum Caritas oraz Szkołę Podstawową nr 1.

strefie historycznej znajdą się animacje rycerskie przygotowane przez Działdowskie Bractwo Rycerskie, wystawy tematyczne Stowarzyszenia Kościół Chrystusowy w Polsce, stoisko sprzedażowe Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej, kącik czytania bajek i legend Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa, natomiast konkursy i zajęcia plastyczne poprowadzi Miejska Biblioteka Publiczna.

strefie rękodzieła znajdziemy warsztaty lepienia z gliny oraz pracy na kole garncarskim, owocową grę interaktywną prowadzoną przez Miejską Bibliotekę Publiczną, warsztaty plastyczne zorganizowane przez Zespół Szkół nr 2 oraz stoiska sprzedażowe Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i lokalnych producentów rękodzieła.

Strefa ruchu to atrakcje Akademii cyrkowej (chodzenie na szczudłach, akrobatyka, żonglerka, itp.), warsztaty taneczne prowadzone przez Fresh Flow Dance Academy, zabawy i konkursy zręcznościowe zorganizowane przez ZHP Hufiec Działdowo i Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych.

strefie artystycznej (na scenie) wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej, Przedszkola nr 5, Szkoły Podstawowej nr 3, Fresh Flow Dance Academy oraz zespół muzyczny Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych.

Degustację w postaci bufetu ziołowego przygotuje Zespół Szkół w Malinowie.

W tym samym dniu MOSiR Działdowo zaprasza na kolejną edycję Jesiennego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który zakończy się losowaniem nagród podczas festynu w parku.

POMARAŃCZOWA NIEDZIELA odbędzie się 29 września w godz. 13.00 – 17.00 w parku HDK, ul. Wolności. W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

ech

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content