Platynowy Słowik poleciał do Czeladzi. Grand Prix zdobyła Julia Biłek

utworzone przez | lis 30, 2021 | Aktualności, Wydarzenia

28 młodych wykonawców, profesjonalne jury, wspaniałe nagrody, niesamowite emocje i uroczysta gala oraz koncert Gwiazdy Krzysztofa Zalewskiego i gościa specjalnego Wiktorii Zwolińskiej. XIII Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Piosenki Hoffer Superhit Festival Działdowo 2021 za nami. 

(Na zdjęciu na scenie stoi grupa osób)

Po wysłuchaniu 28 wykonawców jury składzie Agnieszka Hekiert, Renata Przemyk i Elżbieta Zapendowska przyznało następujące nagrody. Nagrodę główną, Platynowego Słowika otrzymała Julia Biłek z Czeladzi. W kategorii 13-18 lat zwyciężyła Magda Pająk z Krakowa, drugie miejsce zajęła Zuza Lietz z Warszawy, a trzecie Anna Bejda z Białegostoku. W kategorii 19-28 lat pierwsze miejsce wyśpiewała Julia Kuszkowska z Olsztyna, drugie Irena Ilczyszyn z Giżycka, a trzecie Kamil Kowalski z Warszawy. Nagrodę specjalną od firmy Hoffer otrzymała Daria Barszczyk z Warszawy, druga nagroda specjalna od Warmińsko-Mazurskiego Funduszu „Poręczenia Kredytowe”  trafiła do Klaudii Borejko z Łukowa, kolejną nagrodę od firmy ABP Computer otrzymał Mateusz Pawłowski ze Świecia, a od firmy Bricomarche nagroda specjalna powędrowała do Izabeli Podgórskiej z Pruszkowa.  

— Bardzo się cieszę, że realizacja XIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Hoffer Superhit Festival mogła dojść do skutku — mówi Sławomir Rutkowski, dyrektor MDK i pomysłodawca imprezy. — Cieszę się również, że dopisała uzdolniona młodzież. Przyjechało do nas mnóstwo wspaniałych, młodych wokalistów, którzy śpiewają zarówno, znane piosenki, jak i te autorskie. Przygotowań, jak wiadomo, było bardzo wiele. Wszystko to rekompensuje jednak przyjemność wspólnej zabawy, przeżywania emocji, podczas naszego święta muzyki. Jest to dla mnie szczególny dzień w roku, kiedy młodzi muzycy, ale też i lokalna społeczność, biorą udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

— Wspieranie młodych ludzi jest niesamowitym uczuciem. Cały czas, gdzieś ta młodzież chce się spełniać, dajemy im więc taką szansę — powiedział Rafał Hoffer, Sponsor Tytularny. — Nasz lokalny biznes to fajnie wspiera. Jesteśmy tutaj razem, to się udaje. Mam nadzieję, że te dzieciaki są zadowolone i doceniają to, co dla nich tutaj robimy. Musimy to powtarzać koniecznie. 

— Wykonawcy, którzy do nas przyjechali reprezentują całą Polskę, to mieszkańcy Szczecina, Białegostoku, Krakowa, Łodzi, Warszawy, Dolnego Śląska. Ciężko mi wskazać region, z którego nie byłoby tutaj jakiegoś przedstawiciela — dodaje Sławomir Rutkowski. — Oceniało ich wspaniałe jury: Ela Zapedowska, znana z wielu telewizyjnych programów, Agnieszka Hekiert – „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, wokalistka, gwiazda sceny Renata Przemyk. Te wyjątkowe panie, nie dość, że oceniały młodych wykonawców, to przede wszystkim przekazały im bezcenne wskazówki. W dużej mierze, to po te właśnie wskazówki przyjechali ci młodzi ludzie.
Od rana spotykaliśmy się. Na początku były próby, a o godz. 12.00 ruszyły przesłuchania konkursowe w dwóch kategoriach wiekowych, następnie odbyło się spotkanie konsultacyjne z naszymi jurorami. I przyszła wreszcie godzina. 18.00. gdzie rozpoczęła się gala wieczorna, odczytanie werdyktu jury, wręczenie nagród. Później wykonawcy, nagrodzeni laureaci zaśpiewali swoje utwory przed zgromadzoną publicznością. Mieliśmy też  niespodziankę – zaśpiewała, jako gość specjalny, Wiktoria Zwolińska, krakowianka, która dwukrotnie wygrała młodszą kategorię na naszym festiwalu. Niedawno występowała w programie „The Voice Kids”, pracuje nad autorskim materiałem na płytę. To jest przykład, jak szybko następuje rozwój na drodze do wielkiej kariery, tak młodego artysty. Myślę, że i my, mamy w tym jakiś wkład… Przytoczę też przykład Alicji Szemplińskiej,  dwukrotnie startowała w naszym festiwalu, wygrywa „The Voice of Poland”. Moje serce się raduje i myślę, że o czymś to świadczy. 

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content