„Piosenka na zakręcie historii” – wyjątkowy, niepodległościowy koncert

utworzone przez | lis 8, 2021 | Aktualności, Wydarzenia

W sobotę 6 listopada w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 odbył się wyjątkowy koncert pt. „Piosenka na zakręcie historii”. Pomysłodawcami i organizatorami koncertu byli państwo Danuta i Stanisław Czeczot. 

— Listopad – pamięć o niepodległości i wolności kierują nas najczęściej w stronę pieśni legionowych. W tym roku chcieliśmy inaczej. Zorganizowaliśmy koncert, który był wykładnią wrażliwości i podejścia do niepodległości wszystkich pokoleń. Jedenastu solistów, 60 chórzystów, śpiewniki do wspólnego śpiewania. Wszystko opatrzone dialogami z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego — powiedziała dyrygent Danuta Czeczot. To było piękne, duchowe i bliskie sercu wydarzenie. „Piosenka na zakręcie historii”, piosenka, jako dziecko swojej matki Polski, wędrowała, pokonując naprawdę niemożliwe historie. Jej życie to pasmo zakrętów, na których, lub za którymi kryło się i  cierpienie, bunt, determinacja, miłość i wreszcie wolność. Piosenka o Polsce uczyła odkrywać prawdę, dlatego w niej jest tyle smutku, tyle łez, ale i siły i mocy. Miała swoja misję, upadała by znowu powstać. krzepiła i dodawała otuchy, uczyła, ogrzewała serca. A dziś silnie wybrzmiewa tu na scenie, w naszym sercu i pamięci. Wśród licznie przybyłej publiczności byli m.in. burmistrz Grzegorz Mrowiński oraz starosta działdowski Paweł Ciesliński wraz z małżonkami, a także dyrektor szkoły Michał Struzik, który zapewnił piosence schronienie.
Koordynatorami i pomysłodawcami koncertu byli Danuta i Stanisław Czeczot.

Wystąpiły trzy chóry „Sun Light” SP2 „Cudawianki” SP3 oraz „Our Voice” pod batutą Danuty Czeczot. Aktorzy: Katarzyna Janke, Joanna Grzybowska, Adam Sienkiewicz, Daniel Chodyna, Patrycja Szczęsna, Michał Radziminski. Soliści: Zosia Grabowska, Natalka Ropiak, Michasia Ulatowska, Julek Hinz, Wiktor Szczęsny, Ela i Zbyszek Stankiewicz, Ewa Pydynkowska, Patrycja Szczęsna, Daniel Chodyna, Maciej Świaniarski, Michał i Marek Radzimińscy, Stanisław Szwaracki. Zespół instrumentalny: Cezary Kaźmierczak, Zbigniew Chrzanowski, Przemek Góralski, Stanisław Czeczot. Nagłośnienie: Tomasz Mularczyk, pomoc techniczna: Maciej Góralski.
Miejski Dom Kultury w Działdowie zapewnił nagłośnienie, oświetlenie i oprawę techniczną.

(Na zdjęciu grupa stoi osób, uczestnicy koncertu)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content