Odszedł kapelmistrz Andrzej Borowski

utworzone przez | lip 20, 2020 | Aktualności

Z wielkim smutkiem informujemy, że 19 lipca w wielu 82 lat odszedł Kapelmistrz Orkiestry Dętej w Działdowie Andrzej Borowski. 

Andrzej Borowski wraz z trójką swoich braci stworzył kapelę „Borowiacy”. Jan, Piotr, Andrzej i Józef (ojciec Grzegorza, działdowskiego muzyka), byli popularni na naszym terenie w końcówce lat 50 tych i przez następną dekadę. Grali utwory ludowo-taneczne. 

W roku 1984 została powołana Rada Programowa Międzyzakładowej Orkiestry Dętej przy MDK w Działdowie. Kapelmistrzem orkiestry został Andrzej Borowski. Od kilkunastu lat orkiestra działa w strukturach Miejskiego Domu Kultury.

Orkiestra pod batutą pana Andrzeja występowała na różnych imprezach, organizowanych przez władze miejskie i MDK, brała udział w przeglądach. Orkiestra wykonuje utwory marszowe, kościelne oraz muzykę rozrywkową.

Msza Święta żałobna odbędzie się w kościele pw. Św. Wojciecha w Działdowie 22 lipca 2020 roku o godzinie 10.00. Różaniec w kaplicy cmentarnej odbędzie się w dniach 20 i 21 lipca o godz. 17.30. 

opcac. mcz

(fot. Karol Wrombel)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content