Na działdowskim rynku odbyła się już tradycyjna impreza – „Odpalenie choinki”

utworzone przez | gru 13, 2021 | Aktualności, Wydarzenia

(na zdjęciu świecąca choinka na działdowskim rynku)

Był Św. Mikołaj, przepiękne stoiska świąteczne, degustacje potraw, wspólne śpiewanie kolęd, taneczne świętowanie, atrakcje dla dzieci, nagrody dla laureatów, prezenty, życzenia i rozświetlenie nowej choinki. Dziękuję za uśmiechnięte twarze i niepowtarzalną świąteczną atmosferę. Myślę, że Wam też się podobało — powiedział burmistrz Działdowa Grzegorz Mrowiński.

Mieszkańcy na świątecznym kiermaszu mogli kupić m.in. ozdoby bożonarodzeniowe, zrobić zdjęcie ze św. Mikołajem oraz spróbować świątecznych potraw. W kulminacyjnym momencie kilka minut po 17 została odpalona choinka, która rozbłysła dziesiątkami światełek. Podczas imprezy, burmistrz Grzegorz Mrowiński, wraz z posłem RP Robertem Gontarzem, Przewodniczącym Rady Miasta Romualdem Remiszewskim, naczelnik oświaty Kingą Darnowską i oczywiście Mikołajem wręczyli prezenty dla naszych placówek oświatowych. Prezenty, to czeki na pokaźne kwoty, w ramach rządowego programu “Laboratoria przyszłości”.

— Jest to projekt, który ma na celu unowocześnienie naszych szkół i wyszukiwanie talentów — powiedział poseł na Sejm RP Robert Gontarz. — Ministerstwo Edukacji dba o to, aby szkoły mogły się rozwijać, wspiera też młodych, zdolnych ludzi. Dyrektor SP nr 1 Jarosław Zwierz otrzymał 91200 zł, przedstawiciel SP nr 2 Paweł Rutkowski 142800 zł, dyrektor SP nr 3 Joanna Karaszewska 181200 zł, a dyrektor SP nr 4 Anna Siedlecka 155700 zł.
Ze sceny popłynęły też serdeczne, świąteczne życzenia.

— Dziękuję burmistrzowi za zaproszenie. Z całego serca, chciałbym życzyć wszystkim zdrowia, szczęścia, Bożego Błogosławieństwa na zbliżające się święta a także dużo spokoju, rodzinnej atmosfery i radości z drobnych rzeczy, choinki, czy karpia, Raz jeszcze gratuluję burmistrzowi, że potrafi tak wspaniale zjednoczyć mieszkańców miasta — powiedział poseł na Sejm RP Robert Gontarz.
Do życzeń dołączył się starosta działdowski Paweł Cieśliński.

— Dziękuję burmistrzowi, że po raz kolejny zaprosił mnie na tę wspaniałą imprezę i dał możliwość złożenia wszystkim mieszkańcom życzeń zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Oby ten nadchodzący rok, nie był gorszy a wręcz lepszy, od obecnego — powiedział starosta. Natomiast wójt Gminy Działdowo Mirosław Zieliński życzył wszystkim zgromadzonym zdrowych, pogodnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, bogatego Mikołaja, szczęśliwego Nowego Roku. A burmistrzowi tyle samo, albo i więcej inwestycji, które są widoczne w mieście na każdym kroku. Przewodniczący Rady Miasta Romuald Remiszewski dodał.

— W cudownej atmosferze świąt spotykamy się dzisiaj i życzymy sobie radosnych, szczęśliwych i pięknych świątecznych chwil. Mam nadzieję, że pandemia niebawem się skończy i będziemy mogli cieszyć się z kolejnych, wspólnych spotkań — powiedział Romuald Remiszewski. — Dziękuję za te ciepłe życzenia, a ja życzę wiecznej odporności, uśmiechu na twarzy, spełnia marzeń i basenu w Działdowie – podsumował burmistrz i rozpoczął odliczanie do odpalenia choinki. Podczas Jarmarku bożonarodzeniowego “Odpalamy Choinkę” wystąpili uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Muzyki i Tańca “Art Music”, soliści sekcji wokalnej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, nasze przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, tancerki z Fresh Flow Dance Academy. Oficjalnie rozstrzygnięto też konkurs na „Świąteczną kartkę pocztową” i wręczono stypendia.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content