Malownicze miasto zwane Bramą Mazur, czyli radiowa „Dwójka na miejscu” w Działdowie

utworzone przez | lis 7, 2019 | Aktualności

Działdowo to miasteczko o wielowiekowej, burzliwej historii – było m.in. świadkiem wojny polsko-krzyżackiej, ale złupiła je również armia napoleońska. Dziś jest spokojnym, malowniczym ośrodkiem położonym niedaleko głównej trasy wiodącej na Mazury oraz ważnym węzłem kolejowym. Kto odwiedzi Działdowo, na pewno zachwyci się pięknym Rynkiem i zabytkowym zamkiem krzyżackim. Tak jak Milena Gąsienica i Jakub Kukla, dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia, którzy opowiedzą o nim w najbliższą sobotę 9 listopada. Audycja „Dwójka na miejscu” z Miejskiego Domu Kultury od godz. 15.00.

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje swoją flagową, dotąd wyłącznie wakacyjną, audycję plenerową „Dwójka na miejscu”. Jesienią i zimą dziennikarze tej stacji odwiedzają muzea, filharmonie, galerie, szkoły artystyczne i teatry w całym kraju, aby spotkać się ze słuchaczami. Wszystko na żywo, w co drugą sobotę w godz. 15.00-17.00. Pierwszymi miejscami, do których zajrzała Dwójka były: Zespół Szkół Muzycznych w Warszawie, czyli słynna „Miodowa”, Mediateka w Tychach, Muzeum Mazowieckie w Płocku i Muzeum Narodowe w Krakowie. W najbliższą sobotę 9 listopada „Dwójka na miejscu” odwiedzi Działdowo.

„Dwójka na miejscu” w Działdowie

„Dwójka na miejscu” w Działdowiewięcej >>> http://www.dzialdowo.pl/malownicze-miasto-zwane-brama-mazur-czyli-radiowa-dwojka-na-miejscu-w-dzialdowie/

Opublikowany przez Działdowo Czwartek, 7 listopada 2019

Gośćmi Mileny Gąsienicy i Jakuba Kukli (na zdjęciu) w Miejskim Domu Kultury będą m.in.: Renata Buczyńska, Jadwiga Smółka i Witold Ostrowski ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa oraz Patryk Kozłowski, dyrektor Muzeum Pogranicza, który opowie o historii miejscowego zamku i interaktywnej wystawie prezentującej państw Zakonu Krzyżackiego. O historii Działdowa opowie prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej Marian Odachowski. A że w miasteczku nie brak utalentowanych artystów, w audycji pojawi się Chór Our Voice pod dyrekcją Danuty Czeczot.

— W Działdowie urodzili się lub są z nim zawiązani również tacy twórcy, jak m.in. Krzysztof Grędziński – polski producent filmowy, Sławomir Grzymkowski – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, czy Piotr „Jaszczu” Nowacki – rysownik komiksowy. Ich wypowiedzi również usłyszymy w naszej audycji — zapowiadają Milena Gąsienica i Jakub Kukla.

„Dwójka na miejscu” z Miejskiego Domu Kultury (ul. Wolności 64)w sobotę 9 listopada w godz. 15.00-17.00. Audycja jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Działdowa, turystów i słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia.

Więcej: >>> dwojka.polskieradio.pl i >>> polskieradio.pl/8/6076,Dwojka-na-miejscu.

Informacja prasowa

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content