Malowanie grawitacyjne. Spełniamy marzenia z okazji Dnia Dziecka

utworzone przez | maj 26, 2020 | Aktualności

Z okazji zbliżającego się święta Dnia Dziecka Miejski Dom Kultury w Działdowie spełnił marzenie uczestniczki sekcji plastycznej Oliwii Chimkowskiej, która przeprowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci na temat malowania grawitacyjnego.

Czy wiecie jak połączyć naukę i sztukę w malowaniu grawitacyjnym? To bardzo proste! Przygotujcie papier i rozwieście arkusze pionowo np. na płocie, na sztaludze, na ścianie (koniecznie zabezpieczamy daną powierzchnię folią). Tylko pamiętajcie, aby zapytać o pozwolenie rodziców. Następnie rozróbcie farby i… chlapcie! Najlepiej w plenerze (nie trzeba będzie zabezpieczać podłogi).

Obserwujcie jak spływa farba i jak łączą się kolory. Pyszna zabawa plastyczna a kolorowy papier artystyczny jest w pakiecie.

Potrzebne materiały: jeden biały arkusz papieru min. A3 dowolne farby w kilku kolorach woda pędzle butelki z rozpylaczem np. po płynie do mycia szyb lub po mydle kubki do rozrabiania farb.

Technika plastyczna malowanie rozwodnionymi farbami:

1. Rozwieś papier pionowo. 2. Rozrób z wodą kilka kolorów farb. 3. Maczaj pędzel w kubku i maluj kolorowe pasy od lewej do prawej, następnie szybko spryskuj farbę w dowolnych miejscach papieru. 4. Obserwuj jak spływa farba. 5. Powtarzaj proces. 6. Pozostaw do wyschnięcia.

Taka zabawa plastyczna na pewno spodoba się maluchom i starszakom.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content