Letnie Kino Plenerowe – „Zimna wojna”. Zapraszamy

utworzone przez | sie 24, 2020 | Aktualności

Zapraszamy na ostatnią odsłonę Letniego Kina Plenerowego, organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Działdowie. Seans obejrzymy w piątek 28 sierpnia o godz. 20.00, parking przy budynku MDK ul. Wolności 64. Tym razem obejrzymy film pt. „Zimna wojna”.

Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

W rolach głównych zobaczymy Joannę Kulig, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Borysa Szyca. Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal.

REGULAMIN POKAZÓW KINA PLENEROWEGO W DZIAŁDOWIE >>>