Laureaci Superhitu Tadeusz Seibert i Alicja Szemplińska w finale The Voice of Poland!

utworzone przez | lis 24, 2019 | Aktualności

23 listopada odbył się półfinał 10. edycji The Voice of Poland. Wspaniale spisali się wokaliści znani z udziału w działdowskim konkursie Hoffer Superhit Festival, Tadeusz Seibert i Alicja Szemplińska, którzy awansowali do finałowej czwórki muzycznego show.

Fot. Tadeusz Seibert i Alicja Szemplińska /(fot. TVP)

Pochodzący z Malborka Tadeusz Seibert, zdobył Grand Prix Super Hitu w roku 2012. W The Voice stał się faworytem już po przesłuchaniach w ciemno, gdzie brawurowo wykonał utwór Kamila Bednarka „Spragniony”, odwracając wszystkie cztery fotele jurorów.

Przepustkę do finału dało mu wykonanie utworu „Crazy”.

Alicja Szemplińska pochodzi z Ciechanowa. W Superhit Festival wystąpiła w roku ubiegłym, podczas jedenastej edycji wydarzenia. Jury w składzie: Kasia Stankiewicz, Marek Piekarczyk, Krzysztof Antkowiak, przyznało Alicji 2. miejsce, w młodszej kategorii wiekowej 13-18 lat. Ciekawostką jest, że ciechanowianka warsztatu wokalnego uczyła się w Stanach Zjednoczonych.

W The Voice of Poland trafiła do drużyny Barona i Tomsona. Od samego początku zachwycała niesamowitą barwą i skalą głosu. W półfinale zaśpiewała nastrojowy utwór Chrisa Isaaca sprzed 30 lat, „Wicked Game”.

— Finalistom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki. Po raz kolejny potwierdza się teza, że działdowski superhit jest festiwalem, gdzie spotykają się najlepsi młodzi wokaliści z całego kraju. Co roku w telewizyjnych programach muzycznych możemy usłyszeć wokalistów, którzy śpiewali na żywo w naszym mieście — mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, organizator festiwalu Sławomir Rutkowski. — Warto wspomnieć, że w najlepszej dwunastce aktualnej edycji The Voice’a znalazła się także Julia Olędzka, zdobywczyni Grand Prix Hoffer Superhit Festival w roku 2011 oraz finalistka Mam Talent z roku roku 2014. Nagranie z jej występu w Działdowie, ciągle można odsłuchać w serwisie Youtube.

O wielkim pechu może mówić działdowianin Jakub Zajączkowski, który odpadł tuż przed odcinkami realizowanymi na żywo. Jakub także jest zdobywcą Grand Prix ósmej edycji działdowskiego konkursu z roku 2015. Kuba jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i zapewne o nim wkrótce usłyszymy znowu.

— 7 grudnia w Działdowie po raz dwunasty pojawią wspaniali młodzi wokaliści. Zachęcamy gorąco do udziału w przesłuchaniach konkursowych, na które wstęp jest bezpłatny. Początek przesłuchań od godz. 12.00 w hali przy SP nr 2 w Działdowie. W sprzedaży są także bilety na wieczorną galę laureatów, gdzie gwiazdą będzie Michał Szpak — dodaje Sławomir Rutkowski.

Możemy zdradzić, że nie zabraknie innych niespodzianek. Choć organizator imprezy, działdowski MDK, nie odkrywa na razie wszystkich kart, nie można wykluczyć, że przy splocie pewnych zdarzeń, w Działdowie przed Michałem Szpakiem zaśpiewa… świeżo upieczony zwycięzca 10. edycji The Voice Of Poland! Jedno jest pewne. 7 grudnia działdowianie, nawet Ci nie będący zagorzałymi fanami Michała Szpaka, powinni pojawić się w hali działdowskiej dwójki. Bądźmy tam razem!

Bilety w cenie 60 zł można nabyć w biurze MDK ul. Wolności 64 oraz na portalu internetowym >>> Eventim.pl.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content