„Krakowiacy i Górale” na deskach MDK

utworzone przez | cze 14, 2022 | Aktualności

Po trzyletniej przerwie, gościliśmy ponownie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. 

aktorzy występujący w przedstawieniu, pozują na scenie do pamiątkowego zdjęcia

Jak zawsze, na swoim wysokim poziomie, uczniowie szkoły zaprezentowali się z przedstawieniem muzycznym „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w reżyserii Michała Gogolewskiego. 

– To jedna z pierwszych polskich oper „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” Jana Stefaniego do tekstu Wojciecha Bogusławskiego, zwanego ojcem polskiego teatru narodowego. Sięgamy po raz drugi po ten tytuł, pierwszy raz pokazaliśmy go w Mławie w…2009 roku – opowiada Michał Gogolewski. – Opera – to brzmi poważnie, a w istocie jest to komedia muzyczna z dialogami mówionymi w gwarze i staropolszczyźnie, ale bardzo zrozumiałej. Spektakl okraszony tańcami takimi jak krakowiak czy polonez, dużymi scenami zbiorowymi z rozmachem, i pełną paletą emocji – a wszystko to oczywiście siłami uczniów naszej szkoły, których młodość dodała temu spektaklowi jeszcze więcej werwy i zapewne nowego spojrzenia na tę sztukę.

Przedstawienie odbyło się w poniedziałek 13 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Działdowie 

(Na zdjęciu głównym aktorzy występujący w przedstawieniu, pozują na scenie do pamiątkowego zdjęcia)

(Galeria zawiera 69 zdjęć na których znajdują się aktorzy występujący w przedstawieniu  „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale” w działdowskim MDK. Aktorzy występują w tradycyjnych ludowych strojach góralskich i krakowskich. Na widowni siedzi publiczność)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content