Krajobraz zimowy, czyli wydzieranka dla najmłodszych

utworzone przez | sty 13, 2021 | Aktualności

Za oknem piękna zima, korony drzew nie mają liści, a biały puch otula gałęzie niczym pierzynka. Wystarczy, że z nieba poprószy śnieg. Takie zimowe drzewa wyglądają po prostu baśniowo.

— Przed wykonaniem pracy zachęcam Was, abyście wyszli na zimowy spacer i poprzyglądali się zimowemu krajobrazowi, ponieważ przyroda to najlepsza inspiracja — mówi instruktor zajęć plastycznych w Miejskim Domu Kultury w Działdowie Justyna Rutkowska..

— A potem do dzieła! Dzisiejsze zadanie to wydzieranka z papieru. Jest łatwą i niezwykle wartościową techniką plastyczną dla dzieci. Doskonali małą motorykę – precyzję ruchów dłoni i palców, dostarcza wrażeń sensorycznych poprzez pracę z papierem i klejem — mówi dalej Justyna Rutkowska.

Pamiętajcie, że tło może być jasno-niebieskie, granatowe lub czarne.
Następnie przygotuj:
kartkę papieru A4 (niebieska lub czarna)
papier do pieczenia
bibułka dekoracyjna
klej w sztyfcie
wycinacz na śnieżynki
dziurkacz
1 arkusz białego papieru do wycinania śnieżynek, gwiazdek

Jak to zrobić? To proste!

  1. Wydzieraj fragmenty bibułki/papieru do pieczenia (w różne, dowolne kształty drzew) i naklejaj jedne na drugie, tworząc kształty zimowych drzew i zaspy śnieżne.
  2. Następnie przygotuj garstkę śnieżynek za pomocą dziurkacza.
  3. Pomaluj klejem kartkę w wybranych miejscach.
  4. Wysyp gwiazdki i dociśnij dłonią.
  5. Podklej odstające kawałki korony drzew klejem.
    I gotowe! Uwaga! efekty swojej pracy podziwiaj z odległości 1,5 m.

— Życzę miłej pracy twórczej oraz zachęcam do dzielenia się swoimi pracami, które będą udostępnione  >>> w Internetowej Galerii Twórczości MDK>>> — dodaje Justyna Rutkowska.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś podzielić się efektami swoich prac prześlij zdjęcie, filmik na adres e-mail: biuro@mdkdzialdowo.pl a tu znajdziesz >>> formularz zgody rodzica / prawnego opiekuna (także prześlij skan, zdjęcie wypełnionego i podpisanego własnoręcznie przez rodzica / opiekuna).

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content