Stowarzyszenie Kin Studyjnych, włączyło nasze Kino Apollo do swojej sieci. — To ogromne wyróżnienia, na które zasłużyliśmy sobie dużą frekwencją, podczas dotychczas wyświetlanych seansów, jak również dobrym, nowoczesnym wyposażeniem sceny i budynku — mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Sławomir Rutkowski.
Program Sieci Kin Studyjnych powstał, by wspierać finansowo i merytorycznie rozwój kin tradycyjnych i finansowany jest z dotacji przyznawanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Do celów programu Sieci Kin Studyjnych należy m.in. tworzenie warunków powszechnego dostępu do dorobku polskiej, europejskiej i światowej sztuki filmowej. W ramach tego programu kina mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów organizacji seansów filmów studyjnych, czy przedsięwzięć o szczególnym znaczeniu dla upowszechnienia kultury filmowej np. festiwali, zajęć edukacyjnych.
Warunkiem przystąpienia do sieci jest m.in. frekwencja na poziomie minimum 8 000 widzów i minimalna liczba seansów 400. A frekwencja w naszym kinie wyniosła 25131 widzów i wyświetliliśmy 850 seansów. Kino Studyjne, to nie tylko seanse filmowe, to również spotkania z twórcami, aktorami, krytykami.
— Fani filmów bardzo to doceniają. Repertuar i klimat takich kin, sprawia, że filmy tzw. „niszowe”, czy mniej reklamowane, mogą dotrzeć do widzów o różnych gustach i „przebić” się do szerszej publiczności. Częściej są to filmy obyczajowe, dramaty, z różnych stron świata. Są to propozycje alternatywne do tzw. nurtu wiodącego w kinematografii. Pozwalające odkryć nam nowych, nieznanych dotąd reżyserów czy aktorów — mówi Sławomir Rutkowski.
Czy są to filmy „bardziej ambitne”, zostawmy to znawcom kina, ponieważ każdy ma swoje preferencje. Jednym podobają się monumentalne hollywoodzkie produkcje, a innym niespieszne opowieści. Polecamy oczywiście każdego rodzaju kino, a widzowie Kina Apollo znajdą u nas na pewno zawsze coś dla siebie.
(Na zdjęciu budynek Miejskiego Domu Kultury w Działdowie, gdzie mieści się Kino Apollo)