Kartki walentynkowe

utworzone przez | lut 12, 2021 | Aktualności

W tym roku podaruj swojej walentynce własnoręcznie zrobioną kartkę. Zrób karteczkę walentynkową dla swojej miłości – gwarantuję, że doceni on/ona Twoje zaangażowanie oraz poświęcony czas na jej zrobienie.

— Wystarczy tylko pomysł i chęć, a Twoja kartka na walentynki będzie z pewnością wyróżniać się na tle innych! Zatem do dzieła — mówi instruktor zajęć plastycznych w Miejskim Domu Kultury w Działdowie Justyna Rutkowska.

Materiały, których potrzebujesz: kolorowe kartki papieru formatu A4, najlepiej o gramaturze 240 g, klej w sztyfcie, nożyczki kolorowe wstążki czarna kredka, cienkopis

Wykonanie: kartkę składamy na pół. Aby ładnie się nam złożyła można zbigować ją za pomocą dłutka kulkowego, albo linijki. Z kolorowego papieru wycinany serduszka, mogą być różnej wielkości. Układamy kompozycję na pierwszej stronie i przyklejamy. Następnie musimy dorysować łodyżki i przykleić kokardkę. I gotowe!

Wariant 2:

Kolorowe kartki papieru formatu A4, najlepiej o gramaturze 240 g, klej w sztyfcie, nożyczki kolorowe wstążki taśma dwustronna wycinarka do papieru (serduszko)

Wykonanie: kartkę składamy na pół. Aby ładnie się nam złożyła można zbigować ją za pomocą dłutka kulkowego, albo linijki. Następnie przyklejamy taśmę dwustronną (brzegi serduszka) i kolorowe wstążeczki wypełniając serce . Przycinamy wstążki, aby nie wystawały i przyklejamy na pierwszą stronę naszej kartki Na koniec przyklejamy w dowolnym kolorze kokardkę

— Zachęcam do przesyłania zdjęć Waszych kartek walentynkowych, adres znajdziecie na stronie MDK Działdowo — kończy Justyna Rutkowska.

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content