Eliminacje powiatowe 40. wojewódzkiego konkursu recytatorskiego “Spotkania z poezja”

utworzone przez | kwi 11, 2024 | Aktualności

W Miejskim Domu Kultury w Działdowie odbyły się  eliminacje powiatowe 40. wojewódzkiego konkursu recytatorskiego “Spotkania z poezja”. 

Spośród 34 recytatorów jury w składzie: Marzanna Bielecka – Maćkowiak, instruktor ds. teatru, Piotr Kozikowski, bibliotekarz, poeta i Natalia Świniarska, aktorka, pedagog teatru wybrali zwycięzców. 
Laureaci pierwszych miejsc wystąpią w finale wojewódzkim w Olsztynie, który odbędzie się 25 kwietnia, o godz. 10.00 w Pałacu Młodzieży.

— Jestem przeogromnie szczęśliwa, że uczycie się tekstów na pamięć, mimo tego, że nie są one łatwe. Warto też przyłożyć się do wyboru tekstu, adekwatnego do wieku — powiedziała podczas podsumowania konkursu Marzanna Bielecka-Maćkowiak. — Dziękuję wszystkim uczestnikom, nauczycielom, którzy pracowali z uczestnikami, oraz rodzicom i opiekunom. 
— Wszystkim występującym gratuluję odwagi, bo nie jest to łatwe, aby opowiedzieć na scenie historię — powiedziała Natalia Świniarska. — Rozwijajcie się, sięgajcie po swoje marzenia. I to, że dzisiaj się nie udało nie znaczy, że nie uda się następnym razem. 
– Podtrzymujcie kontakt z literaturą. Dużo czytajcie. Gratuluję i dziękuję za to, że włożyliście w występ dużo pracy, że poświęciliście swój czas – podsumował Piotr Kozikowski.
W kategorii klas 1-3: pierwsze zajął miejsce Tymoteusz Lech (Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie), drugie – Lena Olszewska (SP nr 1 w Lidzbarku), trzecie – Oliwier Gajek (SP w Płośnicy). W kategorii klas 4-6: pierwsze miejsce zajął Stanisław Bartkowski (SP w Starym Dłutowie), drugie – Amelia Kocot (SP nr 2 w Działdowie), trzecie – Amelia Babska (SP w Bryńsku), a w kategorii klas VII – VIII: pierwsze miejsce Oliwia Chimkowska (SP nr 2 w Działdowie), drugie miejsce Amelia Kaczorowska (SP w Księżym Dworze), trzecie – Oliwia Czartowska (SP w Gródkach).

(Na zdjęciu głównym pamiątkowe zdjęcie uczestników eliminacji powiatowych 40. wojewódzkiego konkursu recytatorskiego “Spotkania z poezja” – w MDK w Działdowie)

(Galeria zawiera 82 zdjęcia, na których widać zdjęcia uczestników konkursu recytatorskiego, deklamujących wiersze, pamiątkowe fotografie uczestników i laureatów konkursu, nauczycieli, opiekunów, członków jury. Konkurs odbył się w sali teatralnej MDK przy ul. Wolności w Działdowie)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content