Eliminacje miejsko-gminne 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego “Spotkania z poezją”

utworzone przez | mar 21, 2024 | Aktualności

W środę 20 marca w Miejskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejsko-gminne 40.Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego “Spotkania z poezją”. 

Jury w składzie Marzanna Bielecka-Maćkowiak, Krystyna Sztramska i Piotr Kozikowski po wysłuchaniu blisko czterdziestu uczestników eliminacji wyróżniło następujących uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Kategoria klas I – III: pierwsze miejsce Tymoteusz Lech (SP nr 4 w Działdowie), drugie Adam Wtulich (SP nr 3 w Działdowie), trzecie  Borys Krokowski (SP nr 2 w Działdowie), Wyróżnienie: Aleksander Lipka (SP w Księżym Dworze) i Antoni Witkowski (SP w Sławkowie). Kategoria klas IV – VI:  pierwsze miejsce Maja Krokowska (SP nr 2 w Działdowie), drugie Mikołaj Bartnicki (SP nr 4 w Działdowie), trzecie Amelia Kocot (SP nr 2 w Działdowie) i Patrycja Pawlak (SP w Księżym Dworze), wyróżnienie Oliwia Kołodziejczyk (SP w Ruszkowie). Kategoria klas VII – VIII: pierwsze miejsce Amelia Kaczorowska (SP w Księżym Dworze), drugie Oliwia Chimkowska (SP nr 2 w Działdowie, trzecie Michalina Steinkel (SP nr 2 w Działdowie), wyróżnienie Gabriela Lipińska (SP w Sławkowie). Laureaci wezmą udział w eliminacjach powiatowych konkursu, które odbędą się 10 kwietnia w MDK przy ul. Wolności 64.   
— Od wielu lat spotykamy się na występach recytatorskich w domu kultury, aby upowszechniać kulturę żywego słowa wśród dzieci i młodzieży. Dbając o piękno języka polskiego, kształtujemy wrażliwość, rozwijamy wiedzę i osobowość naszych wychowanków — mówi instruktor Marzanna Bielecka-Maćkowiak.

(Na zdjęciu głównym pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu recytatorskiego w MDK w Działdowie)

(Galeria zawiera 15 zdjęć, na których widać zdjęcia uczestników konkursu recytatorskiego,  moment wręczania dyplomów i nagród, pamiątkowe fotografie uczestników i laureatów konkursu, na widowni siedzące osoby, dzieci, młodzież, dorosłych. Konkurs odbył się w sali teatralnej MDK przy ul. Wolności w Działdowie)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content