Defis, Smolasty i Bajm – tak nam minęły Urodziny Działdowa

utworzone przez | sie 17, 2022 | Aktualności, Wydarzenia

Trzy dni koncertów, mega atrakcje, imponująca frekwencja i wspaniała zabawa – tak świętowaliśmy 678 Urodziny Działdowa. 

Spontaniczna reakcja publiczności, niekończące się oklaski, prawdziwe tłumy, szalona zabawa pod sceną (i nie tylko), radość występujących artystów, świadczyły o tym, że tegoroczne urodziny przejdą do historii, jako wyjątkowo udana impreza, z której organizatorzy, burmistrz Grzegorz Mrowiński i Miejski Dom Kultury, mogą być naprawdę dumni.

— Cieszę się, że mogę wraz z Państwem świętować urodziny naszego miasta. Wspaniała publiczność, wspaniali muzycy i cudowna atmosfera, która udziela się tu nam wszystkim. Życzę udanej zabawy i raz jeszcze dziękuję za tak liczną obecność — powiedział ze sceny burmistrz Działdowa, Grzegorz Mrowiński.     
Udany cykl trzydniowych koncertów, zainaugurował występ piątkowej gwiazdy Defisu, w sobotę Smolasty rozgrzał publiczność do czerwoności, a w niedzielę wszyscy głośno, śpiewaliśmy przeboje Beaty i Bajmu.   
Doskonale w role prowadzących wcielili się Ewelina Szambora, Natalia Świniarska i Daniel Chodyna, którego również mogliśmy posłuchać w rewelacyjnym wykonaniu jednej z piosenek Bajmu, tuz przed występem Beaty. 
— W weekend sierpniowy, 12-14 sierpnia, świętowaliśmy 678. urodziny naszego miasta, trzy dni koncertów i wiele, wiele atrakcji — mówi dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Sławomir Rutkowski. 
Wspólne świętowanie, rozpoczęliśmy koncertem muzyki dance i disco-polo, już od godziny 18.00 na scenie pojawił się pierwszy artysta – Skolim, po nim wystąpili Jej Chłopaki. To grupa działdowskich muzyków, którzy wykonują znane przeboje w swojej, autorskiej aranżacji. Świetny wokal Gabrysi i Artura oraz rewelacyjna oprawa muzyczna, porwały publiczność do tańca. Następnie wystąpił zespół News i piątkowa gwiazda, bardzo popularny obecnie zespół Defis, którego piosenki biją rekordy popularności na you tubie. Gwiazdą soboty był Smolasty, polski raper, wokalista, którego fani szaleli razem ze swoim idolem podczas jego koncertu. Smolasty zaprosił na scenę cztery dziewczęta z publiczności do wspólnego wykonania fragmentów piosenek. 
Tego dnia wystąpiła również energetyczna Jula i zespól Echoes of Pink Floyd, którego wokalista Michał Radzimiński pochodzi z Działdowa.
Główną gwiazdą naszych urodzin był zespół Bajm. Wcześniej zaśpiewał Filip Lato. A przed samym występem Beaty w klimat ponadczasowych przebojów Bajmu, wprowadził nas Daniel Chodyna. 
Wielka gwiazda polskiej sceny muzycznej Beata Kozidrak dała wspaniały koncert, a utwory Bajmu śpiewała cała zgromadzona, zachwycona i rozbawiona publiczność.  
Podczas niedzielnego świętowania, pobiliśmy rekord (608 osób) roztańczonych mieszkańców Działdowa – City Shake. Do zabawy zagrzewała nas Joanna Kolk i jej grupa taneczna. W sobotę na urodzinowej scenie duże oklaski zebrali zawodnicy MKS Działdowo, którzy zaprezentowali się przed nowym sezonem piłkarskim.  A dla dzieci wystąpiły Kosmokwaki i Centrum Uśmiechu. Nie zabrakło oczywiście wesołego miasteczka i strefy gastronomicznej.  

(Na zdjęciu głównym, na scenie, występuje, podczas Urodzin Działdowa, Beata Kozidrak (Bajm))

(Galeria zawiera 309 zdjęć z koncertowych Dni Działdowa. Na plenerowej scenie występują artyści, prezentują się zawodnicy MKS Działdowo. Na kolejnych zdjęciach widać publiczność, wesołe miasteczko, bicie rekordu roztańczonych mieszkańców. Zdjęcia są wykonane za dnia i po zmroku)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content