A teraz trzymamy kciuki za naszych recytatorów na konkursie w Olsztynie. Za nami eliminacje powiatowe

utworzone przez | kwi 27, 2023 | Aktualności

W środę, 26 kwietnia, odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego “Spotkania z poezją”

pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu recytatorskiego, wszyscy stoją na scenie MDK

Jury powołane do Konkursu Recytatorskiego w MDK w Działdowie, w składzie: Renata Buczyńska, poetka i prezes Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa, Natalia Świniarka, aktorka i Marzanna Bielecka-Maćkowiak – instruktor ds. teatru, po wysłuchaniu 28 recytatorów, postanowiło przyznać następujące miejsca. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Adam Wtulich z SP nr 3 w Działdowie, drugie Wiktoria Nowicka z SP w Rybnie, a trzecie Liliana Dombrowska z SP w Lidzbarku. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Kalina Smoluk z SP w Płośnicy, drugie Piotr Szczepański z SP w Ruszkowie, a trzecie Paweł Orzechowski z SP w Lidzbarku. W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajął Radosław Ochlak z SP w Rumianie, drugie Zuzanna Szpakowska z SP w Płośnicy a trzecie Amelia Kaczorowska z SP w Księżym Dworze. 
Zwycięzcy wystąpią w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 15 czerwca w Olsztynie. 
— Od wielu lat spotykamy się na występach recytatorskich w domu kultury, aby upowszechniać kulturę żywego słowa wśród dzieci i młodzieży. Dbając o piękno języka polskiego, kształtujemy wrażliwość na kulturę i sztukę, rozwijamy wiedzę i osobowość dzieci i młodzieży — powiedziała instruktor Marzanna Bielecka-Maćkowiak.
Konkurs zaczyna się od eliminacji szkolnych, poprzez eliminacje miejsko-gminne, następnie powiatowe, a kończy się na etapie wojewódzkim.   

(Na zdjęciu głównym pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu recytatorskiego, wszyscy stoją na scenie MDK)

(Galeria zawiera 67 zdjęć, na których widać zdjęcia portretowe uczestników konkursu recytatorskiego, pamiątkowe zdjęcia uczestników, moment wręczania dyplomów i nagród. Konkurs odbył się w sali teatralnej MDK przy ul. Wolności w Działdowie)

Facebook

Pin It on Pinterest

X
Skip to content