Zaśpiewały gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej [film, zdjęcia]

utworzone przez | paź 1, 2019 | Aktualności, Wydarzenia

W ramach projektu „Bo To Polska Właśnie”, w piątek (27 września), w naszym mieście odbył się galowy koncert gwiazd Polskiej Opery Kameralnej. To wszystko z okazji 200-lecia urodzin polskiego kompozytora – Stanisława Moniuszki.

Przed działdowską publicznością, przy akompaniamencie Ewy Szpakowskiej, wystąpiły gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej: Andrzej Jurkiewicz, Paulina Janczarów i Kazimierz Kowalski.

Na widowni m.in. zasiedli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marek Gustaw Brzezin, burmistrz Dziadowa Grzegorz Mrowiński, wiceburmistrz Działdowa Andrzej Wiśniewski, wicestarosta Marian Brandt i Stanisław Żelichowski.

— Jest to dla nas ogromy zaszczyt wystąpić w pięknym Działdowie. Koncert ten mógł się odbyć dzięki dwóm wspaniałym osobom – Gustawowi Markowi Brzezinowi (Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego) i Grzegorzowi Mrowińskiemu (Burmistrz Działdowa) — mówił podczas wydarzenia prowadzący koncert Kazimierz Kowalski.

Wydarzenie, które odbyło się w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Działdowie zorganizowała Polska Agencja Koncertowa – Polska Opera Kameralna, współorganizatorami byli Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Miejski Dom Kultury w Działdowie zapewnił scenę, nagłośnienie i oświetlenie

kw